Karadeniz Pet

Yumurtlama

Serkan KILINÇ

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşlarım dişi olan kuş 2 haftadır sürekli yuvada yatıyor ve erkekde ara ara yanında biraz durup geri çıkyor ben kuşlarda dün çifleşme başladı ne zaman yumurtlar acaba kanatlarında düşme felanda yok dişinin.

Son düzenleme:
Bu konuda benim de merak ettiğim birşey bu, ben de kuşların hiç çiftleştiğini görmedim ama yuvaya giriyorlar. Dişi kuşum bence kızışmadı bile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ca9950dfbfcc0cd072769c34394d4245.jpg
f949698f75732e7e9d495998ffd00aa5.jpg

Her kuşun çiftleşmesini göremeyebiliyoruz maalesef. Sizin görmediğiniz anlarda ve zamanlarda çiftleşmeye başlamış olabilirler. Öte taraftan hazırlık aşamasında oldukları zaman yuvaya girip çıkar veya erkekle bol bol kur yaparlar. Alışma veya adaptasyon süreci diyebiliriz. Müdahale etmezseniz yakın zamanda mubişleriniz geliyor gibi gözüküyor anlattıklarınızdan

Her kuşun çiftleşmesini göremeyebiliyoruz maalesef. Sizin görmediğiniz anlarda ve zamanlarda çiftleşmeye başlamış olabilirler. Öte taraftan hazırlık aşamasında oldukları zaman yuvaya girip çıkar veya erkekle bol bol kur yaparlar. Alışma veya adaptasyon süreci diyebiliriz. Müdahale etmezseniz yakın zamanda mubişleriniz geliyor gibi gözüküyor anlattıklarınızdan

Şuan benim dişide bir şey yok değil mi?

Yuvayı merak ettiği için olabilir veya ön hazırlık yapıyordur.

dün akşamdan beri çiftleşmeleri başladı ne zaman yumurtlar acaba

Şuan benim dişide bir şey yok değil mi?

Endişe etmeyin kuşunuzda herhangi sorun yok. Alışma evresindeler zamanla her şey beklediğiniz gibi gelişecektir.