Karadeniz Pet

Yuvalik temizliği

enginaktas

Yeni Üye
Slm arkadaslar 2 tane 16 günlük yavrum var fakat yuvalik cok pislenmis yavrularin ayaklari da kirleniyor ve baya kötü kokuyor ne yapabilirim altlarına çam talasi serdim ama anne kenara çekiyor bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Böyle durumlar için folluklu yuvalık kullanmanız gerekirdi. Hatta yedek folluğunuz olsaydı, kirlenen çıkarıp temizini koyarak kuşları da rahatsız etmeden temizliği yapmış olurdunuz

Suleyman bey tesekur ederim ilginize aldim folluklu ilk aldığımda yoktu folluksuz almak zorunda kalmistim gecen hafta folluklu aldim ancak disi icine girmedi girip cikmasi bir oldu korktum bakmaz yavrulara diye mecbur eski yuvaligini temizleye bildigim kadar temizledim ama iki gun sonra tekrar kirlendi bugun gene temizledim taktim ancak hemen kirlendi ve kokmaya devam ediyor

Şu anda yapacağınız bir şey yok. Ancak yüzeysel temizlik yapabilirsiniz. Kimyasal kullanmayı düşünmeyin. Koku da devam edecek mecburen. Bu yavrulardan sonra yuvalığın içine folluk koyarsınız

Anladim suleyman bey kimyasal kullanmam zaten yavrularin ayaklari da kirleniyor onlar icin endiseliyim yoksa koku da onemli degil onlar iyi olsun yeterki kismetse bi dahaki follugu yeni olani alistirip bitane daha pilastik folluk almak niyetim