Karadeniz Pet

Yuvam çok mu küçük?

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Folluklu yuvalık tercih etmenizi öneririm. Benimde önceki yuvalığım sizinkinin boyutlarındaydı.Ama folluklu yuvalıkta hem anne kuş rahat eder, hem yavrular rahat büyür ve ezilme tehlikesi ortadan kalkar, hemde siz daha kolay yuva temizliği yaparsınız.

Folluklu yuvalık tercih etmenizi öneririm. Benimde önceki yuvalığım sizinkinin boyutlarındaydı.Ama folluklu yuvalıkta hem anne kuş rahat eder, hem yavrular rahat büyür ve ezilme tehlikesi ortadan kalkar, hemde siz daha kolay yuva temizliği yaparsınız.
Evet ama folluklu yuvalıklarda folluklar tam ortada oluyor, yumurtalar ezilmez mi? Yavruların çarpık bacaklı olmasını istemiyorum inşe'Allah. Nasıl olacak folluğu? Yahut yuvanın hangi konumunda olması iyi, sizin yuvalığınızda nasıl?

Arkadaşlar bu arada yuvalığı nasıl tercih etmeliyim? Üstten açılan mı, arkada böyle kapısı olan mı? Temizlik içinde düşününce nasıl olacak?

Benimde folluklu olan ve ezilme riski yok. folluksuz yuvalıklardada ortada zaten yumurtladıkları yer. Hiç bir sıkıntı yok ve arkadan açılandan.

Benimde folluklu olan ve ezilme riski yok. folluksuz yuvalıklardada ortada zaten yumurtladıkları yer. Hiç bir sıkıntı yok ve arkadan açılandan.
Dün yuvalığı aldım ve taktım çok geniş ve plastik folluklu. İçine talaş ve okaliptüs yaprağı koydum, yaprak biti önlesin diye. Kabuk tarçın koydum köşelerine kokusu kuşları çeker belki diye:D

Dün yuvalığı aldım ve taktım çok geniş ve plastik folluklu. İçine talaş ve okaliptüs yaprağı koydum, yaprak biti önlesin diye. Kabuk tarçın koydum köşelerine kokusu kuşları çeker belki diye:D
Hayirli olsun ceker insallah :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayirli olsun ceker insallah :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İnşe'Allah hocam, yavrularımız olsun sağlıklı güzel olsun pek istiyorum.. Kötü senaryolar da biraz korkutuyor işte :)

ben akşam 1 kuş daha almaya gittim, sağolsun kuşçu satmadı, önce kuşları çiftleştirin bir bekleyin dedi :) benim yuvada da folluk yoktu, folluk aldım, ya nasip artık...

Geri