Karadeniz Pet

3 ay oldu

• Konbuyu başlatan mtngkk
  • Başlangıç tarihi
M

mtngkk

Guest
arkadaşlar herkese iyi akşamlar. benim bir çift kuşum var. alalı 3 ay oldu ancak henüz çiftleşmedi biri 1.5 diğeri 1 yaşında diye tahmin ediyorum lütfen yardım edermisiniz?:confused:

Kuşların çiftleşmesinin zamanı ve günü yoktur.Yerine ve ortama kafese alıştığında gerekli olumlu sonuçlar başlar ve çiftleşme olur.Bunun için yapmanız gereken kuşlarınızı sabit bir yerde fazla rahatsız etmeyecek şekilde tutun , mama ve vitamin takviyesi yapın ve yemlerin az olmak kaydıyla nijer ekleyin.

Benimkiler de 8 aydır yumurtlamıyor kardeş ne yapacağız. :D

ilginize teşekkürler

serkan bey ilginize teşekkür ederim
ancak ben petshoplarda satılan kızıştırıcıdan aldım yuvalığı taktım üşümesin diye kilere de yer yaptım rahatsız etmeyecek şekildede ışık taktım

ancak ben petshoplarda satılan kızıştırıcıdan aldım yuvalığı taktım üşümesin diye kilere de yer yaptım rahatsız etmeyecek şekildede ışık taktım

Bence o yemleri kullanmanıza gerek yok , siz dediğim yöntemi uygulayın gerisini onlara bırakın..

Bu işin hocası olsa olsa siz olursunuz Serkan Bey. :D Bir getireyim okuyup üfleyin Allah aşkına. :D

Olmazsa öyle yapalım :)

Anladım ki beklemek bu işin en temel yapı taşı. Ama önemli olan bir şey varsa o da dişinin hazır olmasıdır. Yoksa olmuyor olmuyor olmuyor. Havuçlu mama verin haftada 1-2 defa, çok fazla rahatsız etmeyin ve ne yazık ki çaresizce bekleyip sabır gösterin. Umarım benimkilerden daha çabuk olmamak şartıyla bol ve sağlıklı yavrular alırsınız.

Anladım ki beklemek bu işin en temel yapı taşı. Ama önemli olan bir şey varsa o da dişinin hazır olmasıdır. Yoksa olmuyor olmuyor olmuyor. Havuçlu mama verin haftada 1-2 defa, çok fazla rahatsız etmeyin ve ne yazık ki çaresizce bekleyip sabır gösterin. Umarım benimkilerden daha çabuk olmamak şartıyla bol ve sağlıklı yavrular alırsınız.

sevtap hanım sanırım öyle yapacağız teşekkür ederim

Geri