Karadeniz Pet

3 aylık kuşumun Kanat ve Kuyruk Tüyleri sürekli dökülüyor

g0rky06

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar. Kanadının tüyleri ve Kuyruk tüyleri sürekli dökülüyor. İlk resimde gördügünüz 1 ay önce çıkmıştı kuyrugu şuan 1 tane kaldı neden dökülüyor . Her döküldüğünde kanama oluyor .İnş düzelecek.
Arkadaşlar Kuşu veteriner fakültesine götürdum. Film felan çektiler iç hastalığı çıkmadı. Şimdilik Batikon ile pansuman yapmamı söylediler. Birde Brewers yeast 250mg ( BİRA MAYASI SANIRIM)
sfb02.jpg

sfb0x.jpg

sfb1m.jpg

sfb24.jpg

Son düzenleme:
Kuş bitleri hayvanları okadar rahatsız ediyorki malesef kuşlar kendi kendilerini bu şekilde kemiriyorlar eklediğiniz tüğ fotoğrafında da görüldüğü gibi kuşunuz kendi kendine yemiş kuyruğunu bence petshoplarda satılan bit spreylerindeen alıp kafesinizi ve kuşunuzu dezenfekte etmekdir daha sonrasında güzel bir banyo ve kaliteli beslenme ile kuşunuz sağlıgına ve eski tüylerine kavuşacaktır diye düşünüyorum..

Kuş bitleri hayvanları okadar rahatsız ediyorki malesef kuşlar kendi kendilerini bu şekilde kemiriyorlar eklediğiniz tüğ fotoğrafında da görüldüğü gibi kuşunuz kendi kendine yemiş kuyruğunu bence petshoplarda satılan bit spreylerindeen alıp kafesinizi ve kuşunuzu dezenfekte etmekdir daha sonrasında güzel bir banyo ve kaliteli beslenme ile kuşunuz sağlıgına ve eski tüylerine kavuşacaktır diye düşünüyorum..

kuş kemirmiyor tüy resmen ok gibi cıkıyor ve kusu rahatsız edıyor kanat kasınıyor kustan resmen beyaz kabuk gıbı derı dokuluyor insanın sacındaki kepek gibi :S rahatsız edici sekılde yamuk yumuk ve sadece cubuk gibi cıkıyor ve goruldugu gıbı dokuluyor

doktorlar bile.buna çare bulamıyorlar. bit ve parazit spreyi alıp desenfekte edin faydası yok ise o.zaman.maalesef çaresi.yok. bende.aynısını.yapacam.

Tepemdeki arkadas tam ustune basmis olayin kusun bitli degil hasta acil hastaligi arastirip teavi yolsarini denemelisin gecmis olsun

Kanama oluyorsa Fransız Tüy Dökümü hastalığı olabilir. Genelde kuyruk ve kanat uçlarında olur ve kanamalar meydana gelir.. Araştırın derim.

Kanama oluyorsa Fransız Tüy Dökümü hastalığı olabilir. Genelde kuyruk ve kanat uçlarında olur ve kanamalar meydana gelir.. Araştırın derim.

cok arastırdım kusu 2 - 3 günde bir sirkeli ve tuzlu su ile yıkıyorum suluguna vitamın koydum özel mama felan yapıyorum bakalım

Fransız tüy dökümü hastalığı tedavi edilebilir mi ?
Günümüzde Fransız tüy dökümü hastalıgının bilinen bir tedavisi yoktur.Hastalıktan etkilenen ve tüyleri kırılan kuslar özel ek besinlerle desteklenebilir ve silisik asite karsı bagısıklıkları arttırılabilir. Yeni tüyler besinlerle sabit olarakdesteklenebilir ve genellikle daha güçlü olarak tekrardan gelisirler.

Fransız tüy dökümü hastalığı tedavi edilebilir mi ?
Günümüzde Fransız tüy dökümü hastalıgının bilinen bir tedavisi yoktur.Hastalıktan etkilenen ve tüyleri kırılan kuslar özel ek besinlerle desteklenebilir ve silisik asite karsı bagısıklıkları arttırılabilir. Yeni tüyler besinlerle sabit olarakdesteklenebilir ve genellikle daha güçlü olarak tekrardan gelisirler.

At kuyrugu otu bulup kaynatcam suluguna koycam bakalım ıyı gelcekmı

Arkadaşlar Kuşu veteriner fakültesine götürdum. Film felan çektiler iç hastalığı çıkmadı. Şimdilik Batikon ile pansuman yapmamı söylediler. Birde Brewers yeast 250mg ( BİRA MAYASI SANIRIM) ankarada nerden bulabilirim ?

Arkadas kusun iylesdimi? Benim kusumdada ayni sorun var kuyrugu kanadi dokuluyor

Arkadas kusun iylesdimi? Benim kusumdada ayni sorun var kuyrugu kanadi dokuluyor

benım kusum yenı yenı ıyılesıyor kuyrugu artık dokulmuyor sag kanadı da saglam sadece sol kanadı dokuluyor hala ucamıyor ama sanırım yavas yavas ucmayada baslar

Arkadasim aydinlikevlerde afacan veteriner var bir de ona goster 25yillik veteriner benim kusu da fakulteye aylarca goturduk film cekildi vs vs ama hastaliga teshisi bu veteriner koydu
Ayni zamanda derslere de giriyor adam universitede
Her gidisimde kac tane kus goruyordum muayeneye gelen...
Anliyor adam bi goster kusu yazik insallah sifa bulur

benım kusum yenı yenı ıyılesıyor kuyrugu artık dokulmuyor sag kanadı da saglam sadece sol kanadı dokuluyor hala ucamıyor ama sanırım yavas yavas ucmayada baslar

Geçmiş olsun Semiha hanımın tavsiyelerini dinleyin derim bende. Bira mayası Dost petshopta var Ankara da Sanırım Cebeci de internet siparişi de var ben oradan alıyorum

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Arkadasim aydinlikevlerde afacan veteriner var bir de ona goster 25yillik veteriner benim kusu da fakulteye aylarca goturduk film cekildi vs vs ama hastaliga teshisi bu veteriner koydu
Ayni zamanda derslere de giriyor adam universitede
Her gidisimde kac tane kus goruyordum muayeneye gelen...
Anliyor adam bi goster kusu yazik insallah sifa bulur

Geçmiş olsun Semiha hanımın tavsiyelerini dinleyin derim bende. Bira mayası Dost petshopta var Ankara da Sanırım Cebeci de internet siparişi de var ben oradan alıyorum

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Kuşum cok fazla antibiyotik ve ilac kullandı şuan 2 aydır iyileşme aşamasına geçti sadece sol kanatındakı tüyler büyümüyor. Bira mayası aldım kullandım şuan tekrar 1 gün arayla kullanmaya basladım inş tamamen düzelir.

Buda şuanki hali :D
38BL49.jpg

Son düzenleme:
Geri