Karadeniz Pet

3 hafta önce petshopdan aldıgım kuşum garip davranıyor

StayAway

Meraklı Üye
arkadaşlar 3 hafta önce petshopdan aldıgım erkek yavru kuş garip davranıyor ne yerinde duruyor nede hareketleri normal kısaca anlatayım kuş aslında saglık arada kafa sirkeleyip tık diye ses çıkarıyor sanırım hapşırıyor bu normalde diger hareketleri ve davranışlarını hiç normal değil mesela kafeste devamlı kafasını sallıyor ileri geri saga sola hepte hareketli kafa sallama olayı daha önceden yoktu çok sık yapıyor kafesde devamlı hoplayıp zıplıyor bide tele yapışıp kafa sallıyor ileri geri gidiyor sanki altında biri varda çiftleşiyor gibi çogu zaman kuşu odada salıyorum zaten kafasına göre girip çıkıyor odada uçuncada uçarken bagırıyor yada ötüyor bana bakıp 3 aylık ve 3 haftadır bende olmasına ragmen ne elime alıştı nede benimle ilgileniyor ama tek kalınca çoşuyor eniştemin babası kuşcu ondan almadıgıma pişmanım sorucam eger kabul ederse ondan 1.5 aylık kuş almayı düşünüyorum ama sorduklarımın cevabını verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

Biraz başına buyruk demekki. Daha küçük, yani yem kırmayı yeni öğrenmiş bir kuş alırsanız yukarıda yakındığınız durumlarla karşılaşma ihtimaliniz daha az olur

Biraz başına buyruk demekki. Daha küçük, yani yem kırmayı yeni öğrenmiş bir kuş alırsanız yukarıda yakındığınız durumlarla karşılaşma ihtimaliniz daha az olur
Sanırım öyle ilk defa kuş aldım acemiyim bende malesef bu hareketlerine anlam veremedim bide ben zorla elime getiriyorum yani yorulmasa gene gelmeyecek 3 saat falan aç bıraktım belki yem yer benden diye açlık dan ölse gene yemedi nasıl hayvan anlamadım

Kafa sallama hareketinin iki nedeni olabilir.Birincisi kur yapma.İkincisi kusma video çekip atabilirseniz yardımcı olabiliriz

Kafa sallama hareketinin iki nedeni olabilir.Birincisi kur yapma.İkincisi kusma video çekip atabilirseniz yardımcı olabiliriz
Kustugunu görmedim ama bana kur yapsa yaklaşır biraz oda yok en iyisi bunu verip 1.5 aylık falan yavru almak buda 3 aylık ama bu sanırım biraz nankör çünkü onun için o kadar şey yapmama rağmen tek başına daha mutlu ben girince odaya gene biraz ötüyor uçuyor ama elime 3 hafta boyunca zorla gelmiştir rengi falan çok parlak masmavi çok da seviyorum ama bu olaylardan sonra soğudum iyice

Eğer kafa sallarken ağzını açıp kapatmıyorsa, keyfi yerinde, oyun oynuyor demektir. Bu hareketi yaptığı zamanlarda ona yanaşırsanız daha iyi olur.

Ya kusura bakmayın da, sahneyi gözümde canlandırdım şu an gülesim geldi, sizin kuş tam sayko anlaşılan:D

Kafayı ileri geri yaparken gözleri filan sulanıyormu ağzından köpük çıkıyormu?

Yaptığı hareketler gayet normal eve alışmış oyunlar oynayıp ötüyor kuşunuz gayet normal size alışması için ise sabır ve ilgi göstermelisiniz yeni kuş alsanızda çok bi fark olmayacak hemde bu kuşunuz depresyona girip ölebilir sonuçta eve alıştı şimdi gideceği yere alışması gerekecek stres yapıp ölümüne yol açacak bence vermeyin ve ilginize devam edin.

Geri