Karadeniz Pet

3 Sorum var

Yusuf88

Yeni Üye
Merhaba hayvan sever arkadaşlarım. Benim 6-7 aylık erkek muhabbet kuşum var. Bize pek alışmasa da maşallah evi bizden iyi biliyor girmediği delik yok. Neyse sorularıma geleyim.

1.Günün 5-6 saati evi dedektör gibi tarıyor ve tahta parçası buldumu kemirmeye başlıyor . Anlayacağınız bir kemirme delisi :D . Bunun ona bir zararı olur mu ?

2.Ona bugün kuş videoları izlettirdim. Kendi cinsini görünce pür dikkat kesiliyor. Ona kuş sesi dinletmem ya da video izlettirmem doğru mudur yanlış mı bilgili arkadaşlarıma soruyorum.

3.Son olarakta konuşma öğretilecek bir muhabbet kuşunun hangi yaş aralıklarında veya hangi ay aralıklarında olması gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

merhaba hayvan sever arkadaşlarım. Benim 6-7 aylık erkek muhabbet kuşum var. Bize pek alışmasa da maşallah evi bizden iyi biliyor girmediği delik yok. Neyse sorularıma geleyim.

1.günün 5-6 saati evi dedektör gibi tarıyor ve tahta parçası buldumu kemirmeye başlıyor . Anlayacağınız bir kemirme delisi :d . Bunun ona bir zararı olur mu ?

2.ona bugün kuş videoları izlettirdim. Kendi cinsini görünce pür dikkat kesiliyor. Ona kuş sesi dinletmem ya da video izlettirmem doğru mudur yanlış mı bilgili arkadaşlarıma soruyorum.

3.son olarakta konuşma öğretilecek bir muhabbet kuşunun hangi yaş aralıklarında veya hangi ay aralıklarında olması gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

ustalar daha iyi bilir ama benim nacizane fikirlerim
1-kemirmede bi sıkıntı olmayacagını
2-kuş sesi yerine siz kendiniz ilgilenseniz konussanız daha iyi olur daha cabuk konus ama kus sesı dınlerse onların sesını alır
3 -kusunuz 1 yasından buyuk olmaması yeterlidir.

Son düzenleme:
ustalar daha iyi bilir ama benim nacizane fikirlerim
1-kemirmede bi sıkıntı olmayacagını
2-kuş sesi yerine siz kendiniz ilgilenseniz konussanız daha iyi olur daha cabuk konus ama kus sesı dınlerse onların sesını alır
3 -kusunuz 3 4 aylıkdan kucuk 1 yasından buyuk olmaması yeterlidir.

3-. Bilgiye katılmıyorum muhabbet kuslari 4 aydan büyükse birdaha cok zor konuşur yani kuşunuzu çok zor konuşturursunuz 1 2 kelime o da zor. Kuşa kuş sesi dinletmeyin kendiniz ilgilenin konusmasi daha da zorlasir

Erkek oldugundan emin misiniz? Kemirmeye disiler daha duskundur ozellikle kizisma donemlerinde ve erkege gore daha agresif olurlar. Fotograf yuklerseniz en azindan cinsiyetinden emin oluruz.

Kafesinde gaga taşı kalamar kemiği yok mu ki. Tahta kemirecek madem dut dalından tünekler yap onları kemirsin.

1.Kemirmesi cok guzel bisi ona ozel olarak neydi oo murekkep baligi biseysi ondan alin arastirirsaniz bulabilirsiniz problem yok bunda gayet iyi.
2.Kuş videosu veya sesi kesinlikle yanliştirdir.Helede onu kalabalik bi kus ortamindan aldiysaniz.Kesinlikle izletmeyin konuşmaz.
3.En iyisi yumurtadan beri sende olmasi ama bu tabi zor bi olay yumurta bulmak.4 ayi kesinlikle geçmemeli 1 aylik kusda gayet guzel egitilir.5aylik kus ise en fazla 5 kelime oda cok ilgi ister.

⭐⭐⭐

Erkek oldugundan emin misiniz? Kemirmeye disiler daha duskundur ozellikle kizisma donemlerinde ve erkege gore daha agresif olurlar. Fotograf yuklerseniz en azindan cinsiyetinden emin oluruz.

Hakan abi bilgi için teşekkürler. Kuşum erkek ama meraklı bir erkek yeni gördüğü bir şeyi ya ısırarak ya da kemirerek tanımaya çalışıyor. Sadece zararı olup olmadığını öğrenmek istemiştim. Yine yorumun için teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:45 -->-> Daha önceki mesaj 09:44 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:46 -->-> Daha önceki mesaj 09:45 --

Kafesinde gaga taşı kalamar kemiği yok mu ki. Tahta kemirecek madem dut dalından tünekler yap onları kemirsin.

Gaga taşı elbette var lakin ona cazip gelen eşyaları tanımak amaçlı ya ısırıyor ya da kemiriyor :) Yorum için teşekkürler

Son düzenleme:
Geri