Karadeniz Pet

4 Aylık Lutino

• Konbuyu başlatan Muhammet AKYÜZ
  • Başlangıç tarihi
M

Muhammet AKYÜZ

Guest
Arkadaşlar ben 4 ay önce güvenilir bi kuşçudan yeni yeme düştüğü gün erkek lutino aldım. Fakat 4 ay geçmesine rağmen kanat ve kuyruk tüylerinde bir gelişme göremedim. Adı limon ve malesef uçamıyor. Kafes temizliği olsun yemi olsun vitamini olsun herşeyiyle özenle ilgileniyorum. Kuşçuma götürdüğümde kanatlarını aldı ve biraz uzadığını söyledi fakat 2 ay geçmesine rağmen hala aynı. Çekilecek kanadı yok. Tüylerini kesme durumuda yok çünkü yeme düştüğü gün aldım. Veterinere götürdüm kuşun kendisinin yolduğunu söyledi ve boyunluk verdi . Kuşumun çok rahatsız olduğunu görerek söktüm. ve birde tüy dipleri için bi vitamin verdi ve gönderdi. 1 kaç gündür vitamini kullanıyoruz birde sizlere sormak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum. ve bu durumun ilerde çiftleşmesine zararı olur mu yada bi eş alma durumunda kendisinin uçamamasından dolayı strese girme durumu olabilir mi? şimdiden çok teşekkür ederim ..

b9prh5p.jpg

Not : Kağıt yedirmiyorum, Fotoğraf çekerken saldırdı :)

2010 yılında bir petshoptan yeme düşmüş yavru almıştım. Kuş 6 aylık olduğunda hala yuvadan yeni atlamış gibiydi ve veterine gösterdiğimde kendiside inanamamıştı. 8. aydan sonra tüyleri tam oldu ve yetişkin bir kuş olduğunu gösterdi.

Kuşunuz french molt hastalığına yakalanmış tüylerinin çıkması söz konusu olamaz. internette french molt yazıp araştırırsanız hastalığa dair bilgi edinebilirsiniz.

aynı şekilde benim aldığım kuşçuda böyle bi olayın ilk defa olduğunu söyledi. değiştirmeyi önerdi fakat böyle bişey söz konusu değil. veterinerde şaşırdı . umarım benimde sizin gibi yüzüm güler. birde kuşum çok şişman mı duruyor sizce ? ben uçamadığından enerji harcamadığını düşünüyorum :S ve french molt olduğundan kesinlik emin misiniz ? ve öyleyse çiftleşmede yada başka bir şeyde herhangi bir sıkıntı çıkarır mı :S

Kusunuzda Fransız tüy dökümü hastalıgı oldugunu düşünüyorum

Benim kuşumun ismini çalmışınız :D Şakaşaka standart isim bunlar fıstık maviş limon boncuk :D Aynı kuş bendede var 3 aylık kuyruk kanat cıktı benimkinde maşşallahı var . Kuşunuz gayet sağlıklı şişman gibi gelmedi ama hastalığı olabilir uzadığına göre benimkuşumda bu:http://i.hizliresim.com/e7vWAm.jpg

Yuvaliktayken annesi ilk cikan dugleri cekmis ise birdaha ordan tug cikmiyor diye biliyorum oylede olmus olabilir ustadlar daha iyi bilir...

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

GÜVENİLİR PETSHOPCU DİYE BİŞE YOK hepsi tüccar dostm....

çok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız ve cevaplarınız için :)

Ama böylede çok tatlı

Benimde 5 aylık kuşum var banada yeni yavru diye verdi adam 7 hafta oldu alalı bu süreçte kuyruğu uzadı şuanda birde kuyruktaki kısa telekler tam çıkmadı çıkanlardanda 1-2 tanesi koptu kuyruğuda düzgün ama yamuk duruyor kanatlarına gelince onlarda uzuyor ama daha sonradan tel tel olmaya başlıyor ve hayvan kanat çırpınca kopuyor. Sendede uzayıp kopmalar oluyormu.

Benimkide bu durumda.

emLm52.jpg

Son düzenleme:
evet bazı tüyler iplik gibi oluyor kuyruk kısmında ve çok azda olsa kopmalar oluyor

arkadaşlar 2 kusum bu hastalıga yakalandı adı french molt 1 tanesi cıktı bütün kuşları gecti baya bi irileşti kuş birisi hala cıkamadı oda yeme dusen kuslara yem kırmayı öğretiyor :)

Geri