Karadeniz Pet

Aci Yardım Lütfen

cici

Yeni Üye
Merhaba,
muhabbet kuşum 3-4 gündür salyalı şekilde kusuyor ve inliyor. Daha önce de kusma problemi yaşamıştık vitamin ile geçmişti. ama inleme ilk defa oluyor.
sanırım bu seferki durum farklı.
iştahı azaldı ama yem yiyor.
pek su içmediği için vitamini damla şekilde elden vermeye calısıyoruz ama bugün onu da veremedik.
Yakınlarda muhabbet kuşundan anlayan bir veteriner olmadığı için ne yapacağımızı da bilemedik.

Sizce nesi vardır kuşumun. inlemesine dayanamıyorum.

Bilgi için video çektim. umarım çaresini bulabilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=nWM5AqtZqsI

Ben de ilk defa muhabbet kuşu besliyorum ama vitamini suya karıştırmadan vermekle iyi yapmamışsınız diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
veterinerden şırınga içerisinde aldık vitamini bu şekilde verebileceğimizi söyledi. daha öncede kullandık herhangi bir sıkıntı olmadı aksine kuş kendini çok kolay toparladı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:42 --

Merhaba kuşum hala düzelmedi bir fikri olan yok mu acaba? yada tuzla/pendik civarında veteriner önerisi olan var mı?

Geçmiş olsun acil şifalar
veteriner birsey demedimi
acaba kursak iltihabı kusma yapar
olabilir mi

kardeşiim yeminin taze olmasına dikkat et su içirmeye çalış kuru kalmasın ağzı büyük ihtimal kursaktan kaynaklanıyor

gecen hafta veterinere gittik. strese girmiştir filan dedi. surup seklinde antibiyotik verdi. vitamin ile birlikte onu kullandık. kusması azaldı fakat hala cok durgun ötme filan yok. ve bugun yine o garip sesi cıkarmaya basladı. vallahi napıcaz bilemedim.

Geri