Karadeniz Pet

acil yardim lutfen

• Konbuyu başlatan sahan
  • Başlangıç tarihi
S

sahan

Guest
Arkadaslar 8,9 gun once bir muhabbet kusu aldin . Daha cok yeni biliyorum ama kusum benden yalnizca korkmuyor son derece nefret ediyor . Onu kesinlikle avucuma almadim y
ama ilk geldiginde gaga tasini takarken birden disari firladi ve kafesine geri girmedi avucuma almadan 4,5 saatte ancak yerine koydum . En onemli seyde sabir zaten biliyorum . Ama kuslarin kafesinden ilk 20 gun yada en azindan kafesine alisana kadar cikmamasi gerektigini okumustum . Ama benim kusum odayi gordukten sonra kafesine girmek istemiyor. Bana dusmanmisim gibi davraniyor. Sabahtan aksama kadar kafesinde dort donup disari cikmak icin cabaliyor . Onunla saatlerce yumusak sesle konusuyorum ama faydasiz hala benden korkuyor uzak duruyor kaciyor . Ust katta bir muhabbet kusu var onun sesini duyunca bagirarak onunla iletisime geciyor kendimi onuoraya kapattigim icin cok kotu hissediyorum ne yapmaliyim lutfen adim adim herseyi soylersenizminnettar olurum daha once bircok kus besledim ama hicbirinde sansim yaver gitmedi beni sevmesini nasil saglayabilirim zaman onemli degil nekadar zor olursa olsun beni sevsin yeter yardimlarinizi bekliyorum cok tesekkur ederim

Kuşun resmini koyun yaşı ve cinsiyeti alıştırmada önemli.

Kardeşim 3-4 aylıktan büyük kuşlarda böyle sorunlar yaşanıyor. Kuşun yaşını tam olarak biliyor musun ?

Kuşun resmini koyun yaşı ve cinsiyeti alıştırmada önemli.

Satin aldigim pet shop kusun cinsiyetinin daha belli olmadigini soyledi gercekten daha kucuk ama burnu aldigimdan itobaren biraz mavilesti erkek galiba birde cekoslavyak gibi biaey soyledi turu icin tam hatirlamiyorum . Kus boyle davrandikca kendimi cok kotu hissediyorum beni kendini kafese kapatan biri oldugumu dusundugunu acikca goruyorum hic guvenmeyecek diye korkuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:48 --

VpqkXy.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:10 --

Ilk haftalar cok onemli boyle devam etsin istemiyorum ne yapmaliyim

Satin aldigim pet shop kusun cinsiyetinin daha belli olmadigini soyledi gercekten daha kucuk ama burnu aldigimdan itobaren biraz mavilesti erkek galiba birde cekoslavyak gibi biaey soyledi turu icin tam hatirlamiyorum . Kus boyle davrandikca kendimi cok kotu hissediyorum beni kendini kafese kapatan biri oldugumu dusundugunu acikca goruyorum hic guvenmeyecek diye korkuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:48 --

VpqkXy.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:10 --

Ilk haftalar cok onemli boyle devam etsin istemiyorum ne yapmaliyim

kafes içinde yem yedirmeye çalışın elinizden korkuyorsa eğer önce kafes dışından kafese dokunmadan elinizi gezdirerek başlayın alıştırmaya. Ne zaman kafes içinde elinizden yem yemeye alıştı ozaman dışarı çıkarıp dışarda elinizden yem yedirmeye çalışın. Forumdada alıştırma yöntemleri var onlarada göz gezdirin derim.

Geri