Karadeniz Pet

acilll

OKAN ÇEVİK

Meraklı Üye
arkadaslar yavrulu muhabbet kusu aldım anne baba yem ve mama yemedıler acaba yavruyu beslemişlermidir yada ne zaman beslerler

öncelıklle kuşlarınız yuvaya girip çıkıyor mu girip çıkıyorsa yuvalığı açıp bakabılırsınız doyurup doyurmadığına doyurmadıysa allah kolaylık versın

evet dısı yuvada cok kalıyor ama sanki beslenmemıs gıbı duruyor

gözlemle derim baktın tık yok yavrunun kursağını yokla.baktın kursak boş.şırıngayla yapıştır mamayı

O zaman yuvalığa bakabılırsınız kuşların kursakları dolumu bo mu dıye

nasıl bır mama yapıp vermelıyım kusura bakmayın ilk olacak bu onun ıcın tecrubesızım

Bebe buskuvısı ekmek olabılır haşlanmış yumurta havuç mısır unu pırınç unu gıbı

Allah razı olsun abi sırıngayla bugunluk vereyımde yarına Allah kerımdır

Kuşların kursaklarına bak doluysa elleme hiç

tamam abi peki yarına yıne beslemeye devam edermı ?

Eğer besledıyse devam eder rahatsız etmeyın guzel bır yere koyun kuşları

Eğer besledıyse devam eder rahatsız etmeyın guzel bır yere koyun kuşları

Abi çok tesekkur ederım sagol aydınlattıgın ıcın suan yuvaya gırdı dısı heralde beslıyordur yarın yıne bakarım beslemezse artık mama yapıp sırıngayla verecem

Eğer beslemedıyse yarın çok geç kalmış olabılırsınız

çok riskli hareketler bunlar. yavrulu, yumurtalı, yumurtlayacak muhabbet kuşu satın almak... bence çok yanlış.

abı burdakı esnafları gorseydın boyle demezdın kac kere kandırdılar hep sabrettım en sonunda guvenılır bırını buldum aldım yanı mecburıyet hayırlısı olur ınsallah goruslerını belırttıgın ıcın sagol

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

hatta üstadın yazdıklarını harmanlayıp rondoda çekip verebilirsin

anladım abı cok sagol yardımın ıcın tesekkurler

hemen bakıp yapacagım artık bıseyler sagol celalettın abı

Yarim havuc rendele rendeledigin havucu elinle iyice bastir suyunu akit kuru hal alana kadar.
Yumurta kaynat ve ortadan ikiye kes.kestigin yumurtayida rendele
Havucla rendeledigin yumurtayi bi tabaga koy ustune bir cay kasigi pirinç unu dok ve karistir (karistirirken ezme)
Evde varsa e timek 1 adet iyice ez toz haline getir yoksa 3 adet bebe buskivisini toz haline getir. Havuc ve yumurta karisiminin icine at hepsini birbiriyle karistir.havucun suyunu iyice sikmazsan lapa hal alir kuslar yemez.elinle alip birakdiginda tel tel dokulmesi lazim.kuslari yeni aldiysan yemlikden yemeye bilir buyuzden yaptigin mamanin icine birazda yem serpistirip kafesin tabanina dok..

Geri