Karadeniz Pet

Agac ve Tahta tünek temizligi

mab82x

Yeni Üye
Arkadaslar agac ve tahta tünek temizligin'de dikkat etmem gereken bir konu var mi?
Yani sadece yikamam ve suyla temizlik yeter mi?

Yikama ve suyla temizlik yeterli olur ancak daha sonra iyice kurudugundan emin olmadan kafese takmayin, biraz gec kuruyor tahta tunekler.

Arkadaşlar yanlış anlamadıysam kendisi tünek yapacak ağaçtan , bunun temizliği nasıl olacak diyor bu arkadaş.

Bence sadece yıkamak yetmez sirkeli su eğer zararlı gelmicekse sirkeli suda bekletiniz ki tüm mikroplar ölsün. Daha sonra da kıymık vb. şey olmaması için iyice bir yontun , ondan sonra da bir güzel yıkayıp kurumaya bırakın.

Ben bunların aynısından aldım Y tünek Trixie. 15TL ödedim.
Sonra dedim ben enayi miyim? Gittim 15TLye 15 tane tünek yapacak malzeme aldım.
Dalları kestim, kuruttum, boylarını ayarladım, yıkadım, tekrar kuruttum. Tünekleri yaparken fotoğraf çekecem, paylaşıcam.

Takılı tünekleri çıkarıp yıkamana gerek yok arkadaşım, üzerini kuru bezle temizle yeter.

Son düzenleme:
Dogal agac daliysa sirkeli suyla diş fırçasıyla fırçalayin sonra kurutun. Ben deagac dali kullaniyorum. Dalin kabugunu kemiriyor hem gagasi torpuleniyor hem keyif aliyor

Zımpara bulabilirseniz zimparayla temizleyin

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ben bunların aynısından aldım Y tünek Trixie. 15TL ödedim.
Sonra dedim ben enayi miyim? Gittim 15TLye 15 tane tünek yapacak malzeme aldım.
Dalları kestim, kuruttum, boyalarını ayarladım, yıkadım, tekrar kuruttum. Tünekleri yaparken fotoğraf çekecem, paylaşıtım.

Takılı tünekleri çıkarıp yıkamana gerek yok arkadaşım, üzerini kuru bezle temizle yeter.

Yaptikdan sonra resimleri paylasirsaniz cok sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:45 --

Dogal agac daliysa sirkeli suyla diş fırçasıyla fırçalayin sonra kurutun. Ben deagac dali kullaniyorum. Dalin kabugunu kemiriyor hem gagasi torpuleniyor hem keyif aliyor

Bende kabugunu kemirince karni mi ac diye düsünüyordum :)

ağaç tüneklere bitlerde kolay saklanabiliyor bence güzel fırçalayıp kuruttuktan sonra bit spreyi d sıkın ne olur ne olmaz

Geri