Karadeniz Pet

Ailemizin yeni üyesi :)

Emre TURGUT

Meraklı Üye
Cuma günü camiden çıktığımda bir kuş buldum 5 gündür bende. Çok hastaydı ilk geldiğinde ve ishaldi. ishali neredeyse geçti ama rengi çok koyu dışkısının. Ben de kuş ürettim bir ara da sadece yavrularımda gördüm böyle neredeyse siyah dışkıyı. bu kuşun da yaşını daha bilmiyorum gerçi ama. Birde hala eskisi kadar olmasada kabarık duruyor ne yaptıysam geçmedi kabarıklığı ve durgunluğu. İlk geldiğinde kuş sesi açtığım da da ötmüyordu hiç şimdi de tek tük ötüyor bu halsizliğe ne yapmalıyım biraz da o atlattığı korkuya bakıyorum bazen de hak veriyorum aslında.
size sorularımı şuraya çıkarayım:
1) dışkısı çok koyu acaba yavru mu daha resim ekleyeceğim yada başka nedenden dolayı mı ?
2) 5 gündür kabarık duruyor biraz geçti ama sürekli uyuyor ne yapmalıyım ? vitamin ishal ilacı filan kullandım.

Siz kuşu buldunuz mu kaçmışmıydı cam i çıkışı kuş buldum deyince aklına insanın ilk kamyonet arkasında kuş satan camii önlerinde bekleyen yada dükkan görüp aldım geliyor. Türkçemiz işte nereye çekersen çek :) orasını anlayamadım fakat Kuş çokmu kirli yoksa resimdemi böyle ayakları göğüsü vs. çok kirli duruyor. Kısa zamanda toparlayacaktır. Bu arada kuşun ayakları iri duruyor biraz sormamışsınız ama bi hollanda kırıklığı var sanki.

Siz kuşu buldunuz mu kaçmışmıydı cam i çıkışı kuş buldum deyince aklına insanın ilk kamyonet arkasında kuş satan camii önlerinde bekleyen yada dükkan görüp aldım geliyor. Türkçemiz işte nereye çekersen çek :) orasını anlayamadım fakat Kuş çokmu kirli yoksa resimdemi böyle ayakları göğüsü vs. çok kirli duruyor. Kısa zamanda toparlayacaktır. Bu arada kuşun ayakları iri duruyor biraz sormamışsınız ama bi hollanda kırıklığı var sanki.
caminin önünde yerde duruyordu çok korkmuş kaçmış sanırım. ilk geldiğinde çok daha fazla kirliydi bu çok iyi hali yani :)

Doğru kisiye denk gelmis sanirim. İnsallah en kisa zanda iyilesir

Daha gencecikmiş yavrucuk. Benim de önceki kuşum kaçmıştı onu hatırlayınca üzüldüm, birine denk gelip ev bark bulamadıysa ne yer ne içer nasıl hayatta kalır. İnşallah biri bulup sahiplenmiştir. Yoksa yaşama şansı yok dışarıda. :(

Bol bol vitamin takviyesi alması gerek.Ortamın soğukluğuna sıcaklığına dikkat et.İshal için bir kaç damla limon yada elma sirkesi suyuna damlatabilirsin.Çok fazla güneşte kalmış yavrucuk.1 haftaya cin gibi olacaktır.
Kafesin arkasındaki Mustafa Kemal Atatürkü gördüm çok mutlu oldum :)

Geri