Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik Hakkında Yardım

Okan AKAR

Yeni Üye
Arkadaşlar internetten akıllı yemlik aldım boyutlarına falan da bakıp ve kafesin yan tarafına banyoluk bölümüne takmayı düşünüyordum -çünkü yemlik kısımları için oldukça büyük- içeri de takmak istemiyorum çünkü çok yer kaplayacak. Ama tellere geçirilen kısım kısa kaldı, acaba bir çözümü yapılacak bir şey var mıdır? Güzel önerisi, şöyle yapabilirsin vs diye öneri de verebilirsiniz çünkü ben pek bir şey düşünemedim. Şimdiden teşekkürler :)

Ben yemlik tarafina taktim olmuyordu aslinda iki teli kestim pense ile taktim cok iyi oldu ve tam oturdu

Üst tarafa uygun seviyede bir adet tel ekleyebilirsin. Kalın telli bir kablo ya da elektrikçilerin kullandığı plastik kelepçeden yararlanabilirsin.

Kancal%C4%B1%20lastik-202x224.jpg

bunun sayesinde yukardan tutturabilirsin

Ben paket lastiği kullanarak yemliğin etrafını saracak şekilde sağından ve solundan bağlıyordum.

elektrikçiden 0,75lik ya da 1 lik bakır tel alın. eksik olan tel sırası boyunca kirişlerden gererek sıkı şekilde uzatın. akıllı yemlik son derece sağlam bir durumda hizmete hazır olacak :)

ben plastık kelepçe attım ona tutturdum

Araya girebilecek bir çıta parçası iş görecektir.

ben şöyle bir sistem yaptım kalın elektirik telinden yaptım kancaları sağlamda oldu

ZSbNRHg.jpg

YIpBT0E.jpg

Fj2dFWz.png

I2NERT9.png

Son düzenleme:
Hepinize cevapları için çok teşekkür ediyorum, bir sürü güzel fikir verdiniz. İdare edene kadar toka yöntemini kullanacağım eğer olmazsa diğerlerini deneyeceğim, hepinize tekrardan teşekkürler :)

gayet güzel olmuş,bende bu şekilde kullanıyorum

Dikkat edin kuşa bir zarar vermesin kancalar hocam

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dikkat edin kuşa bir zarar vermesin kancalar hocam

kancanın uçları kafesin telleri ile birleştiği için ve sivri kısmı dışarı geldiği için bi zarar vericeğini düşünmüyorum.

Doğru diyorsunuz Mehmet Bey yine de lastik olduğu için kopma ihtimaline karşın dikkatli olunmalı o yüzden dedim.

Geri