Karadeniz Pet

Akıllı yemlik Hayat kurtarıcı

Lastik yardımı almadnmı sen hiç? bu Akıllı yemlikler hiç sağlam değil? en ufak oynama dağılıyor?

Almadım. Çünkü çok sağlam oldu benim kafeste. Herhangi bir aparata ihtiyaç duymadım. Tasarrufuda cabası...

Şakamısın sen ya kullanan var mı diyor? Bukadar insan ne yazmış bi üste falan bak ne diyim ben sana yaaaa

Bende bunlardan alıcam [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Sence almalıymıyım kuş yeterince yiğormu???

Bende bunlardan alıcam [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Sence almalıymıyım kuş yeterince yiğormu???

Eğer beslediğin kuş yalnız kalmıyorsa, yani yemliği 3-4 günde bir değiştiriliyorsa akıllı yemlik çok gerekli değil.
Fazla kuş besleyenler ve yeterince ilgilenemeyenler genelde kullanıyor akıllı yemlik.

Akıllı yemlik olunca kabukların etrafa dağılması önleniyor kuş hem daha rahat yiyor çünkü sürekli üfleme derdi kalmıyor ve normal yemliklerden en az 4 kat daha fazla yem alıyor kuş hemen alışır zaten yabancı gelirse bile merak edip içine girip kurcalıyor öğreniyor :)

iyide tek ama insan yine uğraşıyor bence akıllı yemlik

uğraş olmazsa zevki olmazki bu işin :) bende kuş fazla olduğu için ve çift yavrulu oldukları için akıllı yemlikten yanayım çünkü yavrular için aşırı yem tüketiyorlar ve kabuklarıda dağılmıyor etrafa yinede istersen alıver çünkü elbet birgün ikinci kuşunda olacaktır.Bu sevgi sınır tanımıyor çünkü

uğraş olmazsa zevki olmazki bu işin :) bende kuş fazla olduğu için ve çift yavrulu oldukları için akıllı yemlikten yanayım çünkü yavrular için aşırı yem tüketiyorlar ve kabuklarıda dağılmıyor etrafa yinede istersen alıver çünkü elbet birgün ikinci kuşunda olacaktır.Bu sevgi sınır tanımıyor çünkü

Kubi ben tek kuş beslemenin yanındayım şu kuşu alışturamadm gitti :D yaaaaaaa

[=http://hizliresim.com/dW8Xkr]
dW8Xkr.jpg
[/url]

Arkadaşlar yem israfını önlemek Amaçlı çeşitli yöntemler var. Akıllı yemlik bu teknolojilerin başında gelir lakin bazı yaramaz kuşlar eşeleyen huylarını burada gösterebilir. Ben kendim naçizane bir Yöntem buldum. Çelik vida sayesinde kuşlar eşeleyecek Boşluğu bulamıyorlar. Sizde bu yemlikte bu sorunu yaşıyorsanız bu gibi yöntemi deneyebilirsiniz.

Kardeşim ne olur açıklayıcı anlat sinirden kuşa patlıcan nasıl yaptın ise yariyormu (alıntı yaparak cevap ver)

Kardeşim ne olur açıklayıcı anlat sinirden kuşa patlıcan nasıl yaptın ise yariyormu (alıntı yaparak cevap ver)

Kardeşim bende işe yarıyor. O vida olmadan önce yan girip eşeliyordu. Tüm yemleri eşeleyerek yemleri hep ziyan ediyordu. Vidayı taktıktan sonra yan girmek isterken sığmıyor. Mecburen ayağını vidaya atıyor sokamıyor. Bu durumda iki kuşumda aynı anda yemek yiyebiliyorlar. Kavgada etmiyorlar.
Ayrıca metal Zararlı Demiş bir arkadaş. Kafeslerimiz neyden acaba. Ayrıca benim kullandığım vida paslanmaz çelik. Zararsız yani.

bende kancalı bir sistem yaptım ve çokda sağlam oldu

aşağıda takılı halde önden ve arkadan çkilmiş resimlerde oklara kancaları belirttim

ZSbNRHg.jpg

YIpBT0E.jpg

buradada takılmamaış hali mevcut

Fj2dFWz.png

I2NERT9.png

Geri