Karadeniz Pet

aldığım yavru kuşun uzun kanadı ve kuyruğu yok/çok kısa

muhammed ve kuşu

Yeni Üye
a6aee192-b1fd-4e37-902b-6f965b818fae.jpg

kuşumu dün almıştım ve sonradan kuşun kanadının ve kuyruğun çok kısa olduğunu fark ettim. petshopa geri gittiğimde kuşun yavru olduğundan kısa olduğunu söylediler ve diğer yavru kuşlarda bu şekildeydi. kanadı ve kuyruğu uzar mı, uzaması için ne yapmalıyım şimdiden yardımınız için teşekkürler

kuşumu dün almıştım ve sonradan kuşun kanadının ve kuyruğun çok kısa olduğunu fark ettim. petshopa geri gittiğimde kuşun yavru olduğundan kısa olduğunu söylediler ve diğer yavru kuşlarda bu şekildeydi. kanadı ve kuyruğu uzar mı, uzaması için ne yapmalıyım şimdiden yardımınız için teşekkürler
bol bol b vitamini takviyesi yapın ve plastik tünek kullanmayın ayrı olarak. Eğer farklı bir şey var ise bilgilendireceklerdir sizi.

bol bol b vitamini takviyesi yapın ve plastik tünek kullanmayın ayrı olarak. Eğer farklı bir şey var ise bilgilendireceklerdir sizi.
tahta tünek kalmamış salı günü alacaktım onu da. b vitamini markas felan önemli mi ve bu fransız tüy hastalığı değil dimi. yardımın için teşekkür ederim

ayriyeten kuşun su içtiğini görmüyorum suluğu nereye takmalıyım bununla ilgilia raştırdım ama bulamadım

tahta tünek kalmamış salı günü alacaktım onu da. b vitamini markas felan önemli mi ve bu fransız tüy hastalığı değil dimi. yardımın için teşekkür ederim
amin forte b alabilirsiniz b vitamini olarak. Bölünmüş hali satılıyor internette. Fransız tüy hastalığı böyle bir şey değil hayvanın tüyü kalmıyor onda.

ayriyeten kuşun su içtiğini görmüyorum suluğu nereye takmalıyım bununla ilgilia raştırdım ama bulamadım
kafesi uzaktan çekip atar mısınız hızlı resim sitesinden. Ya da ekran görüntüsü alıp yükleyebilirsiniz.Mutlaka içiyordur diyr düşünüyorum 🤔

biliyorum kalamar kemiği yanlış koyulmuş onu bugün aldım ama aparatını almayı unutmuşum :). çok teşekkürler yardım için

biliyorum kalamar kemiği yanlış koyulmuş onu bugün aldım ama aparatını almayı unutmuşum :). çok teşekkürler yardım için
rica ederim ☺️ mineral blok da alırsanız iyi olur. ben su kabını tüneğin hizasında koyuyorum belki sizin kuşunuz için de iyi olabilir.

anladım hemen yapayım. birde kuşu 2 gündür evde bakıyorum ama biraz korkuttum gibi hissediyorum. bana alışmasına engel mi
kuşunuzla gün içinde yumuşak ses tonuyla vakit geçirip sohbet edebilirsiniz size alışması için. Zamanla olacak bir şey zaten.Ama kuşun yanında çok yüksek bağırmalar gürültü vs olursa korkabilir. Elinize gelmiyorsa zorla almaya çalışmayın güvenini kaybeder.

ya kafam çok karıştı siz olsanız ne yapardınız. kuşun kanadı kesilmiş mi yoksa doğal yollarla mı olmuş. kuşu geri verip farklı bir yerden mi almalıyım. kuşa b vitamini versem uzar mı/ne kadar sürede uzar. ilk kez kuş besliyorum ve çok tedirgin oldum

ya kafam çok karıştı siz olsanız ne yapardınız. kuşun kanadı kesilmiş mi yoksa doğal yollarla mı olmuş. kuşu geri verip farklı bir yerden mi almalıyım. kuşa b vitamini versem uzar mı/ne kadar sürede uzar. ilk kez kuş besliyorum ve çok tedirgin oldum
Kuşta tüy sorunu var mı yok bilmiyoruz kanat ve kuyruk tüylerinin kesilip kesilmediğini de kanat içi fotoğraflarını görmek gerek, tüy uzama işlemi çekilen yada doğal sebeplerle dökülen tüyler için 2 ayı geçebilir.

Kesilen tüyler uzamaz bunun için kesilmiş ise köklerin çekilmesi gerekir.

Geri