Karadeniz Pet

alışkın kuş kısırmı olur

umut aktaş

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar benim ele alışkın bir kuşum vardı hemde cok azgın dişi aldım 10 gün içinde yumurta yaptı dişi fakat 3 4 kuluçkadır boş cıkdı hep yumurtaların hepsi sonra erkek kaçtı balkondan bende yeni erkek aldım sizce alışırmı dişi suan yumurtası yok bugun aldım daha fakat dişi kavga ediyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

Son düzenleme:
Çift olan kuşları eğitmek ve alıştırmak daha zordur. Eğer yavru almak niyetindeyseniz eğitim vermek yerine birbirlerine alışmaları için kendi hallerine bırakmak daha uygun olur.

eğitim amacım yok kuşum eğitimliydi dişi aldım erkek cok istekliydi çiftleşmeye elimizle bile yapmaya calısıyordu ama yumurtalar hep bos cıkdı 3 4 kulucka sonra erkegi kacırdık bugun yeni erkek aldım dişiyle uyum saglarlarmı ne yapmam gerekli [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

Son düzenleme:
Uyum sağlayıp sağlamayacağını zaman gösterecek. Hemen belli olmaz. Zarar verici kavga etmedikleri sürece ayırmayın. Erkek yeni geldiği için ortama ve kafese alışana kadar dişi erkeği rahatsız edip didişebilirler. Erkek ortama alışınca üstünlüğü ele alacaktır. Haftada 1-2 gün yumurtalı havuç maması verin.

Kısa zaman içerisinde belli olmaz şiddetli kavga yok ise ayırmayın takipte olun bereketli üretimler

Umut abi :) yeni kuşun alıstımı

Geri