petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Alisma ve tavsiye yardim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve shaggy tarafından 12 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    2 yasina yakin kuslarim.... es kuslarimdan erkek olanini degistirdim. Disim kizismis durumda yeni gelen erkek cok urkek yemi suyu biliyo ama cit duysa panik oluyo bide disi kusum erkegin gagasina vuruyo bazen ustune yuruyo govdesini gagaliyo ufak ufak ama erkekte tik yok 5 gun oldu buyuk kuslar icin alismasi 5 gun nasil bi surec bide surekli panik halinda oldugu icin disiyi gormezden geliyo gibi begenmedi mi acaba beklemelimiyim alismadigindan mi disiye yanasmiyo acaba... ortama alismasiyla esine alismasi arasindaki farki cozemedim

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ortamı yadırgamış gibi geldi bana. Her kuşun alışma süreci farklı olabilir. Çok fazla rahatsız etmeyin.

3. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    Peki yadirgamissa genelde o sureci atlatma suresi nedir

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kimse bilemez. 1 hafta - 1 ay.. Hep böyle ürkek kalabilir.
    Kuşun yavruluktan itibaren nasıl bir ortamda yetiştiğine bağlı.

5. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Bekleyin.İyice alışmalı ortama.Dişi kuş kızgın olduğundan çiftleşmek istiyor olabilir.

6. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    Bencede disi aliskin tabi elime felan rahatlikta icine elimi sokabiliyorum ama erkek cok fena en az bi kac hafta beklerim gibi bende de hic sans yok arkadas

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Bence de bir karara varmak için erken henüz. En az 4-5 hafta kadar zaman tanınmalı olumlu hiçbir gelişme olmaz ise ona göre hareket edilmeli.

8. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Bunun şansla bir alakası yok.Yeni aldığınız kuş zaten korkak olur.Yaşıda büyümüşse alışması daha zor olur.Muhabbet kuşu sabır işidir.Şuanki çiftim yavruluklarından beri 4 senedir bende.Sadece 4 kez kuluçkaya yattı.1 Yavru büyüdü 38 günlükken vefat etti.Şuanki 2 yavru 10 günlük.Sabretmezseniz olmaz.

9. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    tm bekleyelim bakalım xd teşekkürler yardımlar için

Sayfayı Paylaş