Karadeniz Pet

Allah ima bin şükür

Azra BARBAROS

Meraklı Üye
Allah'ima bin şükürler olsun binlerce kez, beklediğim an geldi kusum yumurtladi nolursunuz size yalvaririm MASALLAHLARINIZI EKSIK ETMEYIN kuslari rahatsiz etmemem gerektigini biliyorum bunun disinda ne yapmalıyım

Masallah Rahatsız Etme Zaten erkek beslicek onu suyu yem düzenli ver sadece rahatsız etme

Maaşallah :) yavrularınıda alırsınız inşallah :)

Kuşlarınızın mama alışkanlığı yok ise kuluçka zamanında mama vermeyin bilmedikleri şeyleri yemezler zaten alıştırmak gerekirdi önceden.

maşallah hayırlı olsun benimkiler hala yumurtlamadı yav :(

Gözün aydin sabirla bekledin sonunda sen üzülme diye yumurtladilar artik bekliyeceksin hic rahatsiz etme 3 yumurtadan sonra anne yatar artik sen rahat birak yemini suyunu ver gerisini onlara birak hayirli olsun :) MASAAALH

Son düzenleme:
Gözünüz aydın bin kere maşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maşallah hayırlı olsun benimkiler hala yumurtlamadı yav :(

Darisi sana o zaman:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

Gözün aydin sabirla bekledin sonunda sen üzülme diye yumurtladilar artik bekliyeceksin hic rahatsiz etme 3 yumurtadan sonra anne yatar artik sen rahat birak yemini suyunu ver gerisini onlara birak hayirli olsun :) MASAAALH

Sag ol Yerleri kaloriferin yaniydi zaten kalorifer yaniyor yanlarinda cok sicaktan birsey olmaz degil mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Gözünüz aydın bin kere maşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok sağ olun:) tesekkurler insallah bejleyenlerede saglikli bir sekilde yumurta gelir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:41 --

Simdiden yumurtanin üstünde oturuyor ya da ben bi saniyeligine oyle gördüm

Darisi sana o zaman:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

Sag ol Yerleri kaloriferin yaniydi zaten kalorifer yaniyor yanlarinda cok sicaktan birsey olmaz degil mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Cok sağ olun:) tesekkurler insallah bejleyenlerede saglikli bir sekilde yumurta gelir

arzu hanım kuşlarınızın ilk yumurtlaması galiba . heycanınızı anlıyorum merak etmeyin onlar ne yapacaklarını iyi bilir.çok aşırı sıcak olursa ara sıra üzerinden kalkar ayarlar ısıyı merak etmeyin

arzu hanım kuşlarınızın ilk yumurtlaması galiba . heycanınızı anlıyorum merak etmeyin onlar ne yapacaklarını iyi bilir.çok aşırı sıcak olursa ara sıra üzerinden kalkar ayarlar ısıyı merak etmeyin

Evet ilk yumurta sag olun insallah dolu cikar bilmiyorum artik

Kuşlarınızın yem ve su ihtiyaçlarını görün başka bir şey vermeyin derim

İnşallah kalbinizi sevinçten titretecek kadar güzel yavrular verir Rabbim. Darısı benimkinin başına diyeceğim de ben gibi bekar kaldı kuşum, yanına hangi dişiyi getirdiysem benden uzak kaldı dişinin huylarını edindi ben de tek bıraktım. varsın tepemden inmesin 2 bekar takılıyoruz :))

Son düzenleme:
Gözünüz aydın :)

yumurtada olan kuşlarınıza mümkün oldukça minumum düzende mama verin ( haftada 1 kez ) .

ama yavru çıktığı günden itibaren gün aşırı verebilirsiniz.

Kuşlarınıza yem su harici fazla rahatsız etmeyin strese girmesinler.

Benim demek isediğim de Serkan Usta ile eş değer. Yumurta da olan kuşlara mama vermek pek sağlıklı değil dişi yumurtalardan çok sık kalkar ve mamanın enerjisinden dolayı yumurtayı ısıtmasında sıkıntılar olabilir

Geri