petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

anne kuşun yavruyu dövmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pırpır tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba kuşumun ilk kuluçkası 3 yumurta yapmıştı 3üde çıkmıştı 2 sini ezilerek kaybettim yuvalık ufak olduğundan galiba.(kursakları filan doluydu.) neyse bir tane kaldı oda 15 günlük az önce ciyak ciyak yavru sesleri gelince yuvadan baktığımda anne kuş kendini şişirmiş yavruyu altına almaya çalışıyordu. yada dövüyordu anlamadım ama kan filan yada tüy yolunmamış ne olmuş olabilir?

2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    hemen yavruyu alın kendiniz beslemek zorundasınız.

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yavruyu kendiniz besleyin bence ayırmalısınız gibi duruyor , benim dişilerde her yavruyu besliyorlar :D seninki agresifmiş biraz

4. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    her şey iyi gidiyordu dün akşam yuvalığın içini temizledim bir şey yoktu hay allah beslemek çok dikkat ettiren bir şey ben besleyeceksem yarı bir kafese alıp yuvalık içinde mi tutacağım?

5. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    yuvalık içinde tutmanız daha iyi olur çünkü daha yavru. Yuvalığın içine talaş koyarsanız yavruyu sıcak tutar.

6. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    az önce anne yavruyu besliyordu yine de almalımıyım yani dakka başı bir ciyaklama yok sadece size yazdığım anda oldu kontrol ettim yavruda bir şey yok şimdilik

7. Sinan ÇELİK

Yavru beslemek zor iştir ve sürekli yapmanız gerekir. Şuan besliyorsa eğer bence hiç rahatsız etmeyin kuşlarınızı ve yuvalığı da açıp bakmayın. Anne kıskanıyor olabilir.

8. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    anneler bazen acemi olduklarinda. yanlislikla yavruya vurabiliyorlar eger anne suan bakiyorsa yavruya sorun yok senin yorumunda demisinki yuvayi temizlemisin eger yuvayi temizlersen disinin kokusu kaybolur diside dogal olarak kendi kokusu olmadigindan yavruyu dover suan yuvaliga hci birsey koyma. tavsiye etmiyorum yavru yuvdan atlayinca ya buyuk yuvalik alip icine talaskoyacaksin yada kum sonradan koyarsan böle hadiseler olur

9. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    Cevap veren herkese teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş