Karadeniz Pet

anne kuşun yavruyu dövmesi

pırpır

Yeni Üye
merhaba kuşumun ilk kuluçkası 3 yumurta yapmıştı 3üde çıkmıştı 2 sini ezilerek kaybettim yuvalık ufak olduğundan galiba.(kursakları filan doluydu.) neyse bir tane kaldı oda 15 günlük az önce ciyak ciyak yavru sesleri gelince yuvadan baktığımda anne kuş kendini şişirmiş yavruyu altına almaya çalışıyordu. yada dövüyordu anlamadım ama kan filan yada tüy yolunmamış ne olmuş olabilir?

hemen yavruyu alın kendiniz beslemek zorundasınız.

her şey iyi gidiyordu dün akşam yuvalığın içini temizledim bir şey yoktu hay allah beslemek çok dikkat ettiren bir şey ben besleyeceksem yarı bir kafese alıp yuvalık içinde mi tutacağım?

her şey iyi gidiyordu dün akşam yuvalığın içini temizledim bir şey yoktu hay allah beslemek çok dikkat ettiren bir şey ben besleyeceksem yarı bir kafese alıp yuvalık içinde mi tutacağım?

yuvalık içinde tutmanız daha iyi olur çünkü daha yavru. Yuvalığın içine talaş koyarsanız yavruyu sıcak tutar.

az önce anne yavruyu besliyordu yine de almalımıyım yani dakka başı bir ciyaklama yok sadece size yazdığım anda oldu kontrol ettim yavruda bir şey yok şimdilik

Yavru beslemek zor iştir ve sürekli yapmanız gerekir. Şuan besliyorsa eğer bence hiç rahatsız etmeyin kuşlarınızı ve yuvalığı da açıp bakmayın. Anne kıskanıyor olabilir.

anneler bazen acemi olduklarinda. yanlislikla yavruya vurabiliyorlar eger anne suan bakiyorsa yavruya sorun yok senin yorumunda demisinki yuvayi temizlemisin eger yuvayi temizlersen disinin kokusu kaybolur diside dogal olarak kendi kokusu olmadigindan yavruyu dover suan yuvaliga hci birsey koyma. tavsiye etmiyorum yavru yuvdan atlayinca ya buyuk yuvalik alip icine talaskoyacaksin yada kum sonradan koyarsan böle hadiseler olur

Cevap veren herkese teşekkür ederim

Geri