Karadeniz Pet

Anne ve Baba arasında Kavgalar..

merhaba. benim anne baba da arada kavga ediyor ama o kadar şiddetli değil. anne babayı yuvaya sokmak istemiyor ve kovalıyor. ama zarar verecek derecede olmadı hiç. bizim eşlerde ayrı durmuyor. ben daha önce anne baba kavga ediyor diye değil ama anne yavrularını dövüyor diye baba ile yavruları ayırdım. tabi anne bi kafeste baba bi kafeste çırpınıp durdular ve tabı baba yavruları da beslemedi. bende çözümü anne ile babayı ayırmamakta buldum belli saatlerde babayı yavruların yanına alıp doyurmasını bekliyordum. tabi ki siz kuşlarınızı daha iyi tanırsınız ama dediğim gibi bizim annede arada dengesizleşip babayı kovalıyor yuvadan, yemlikten vs. ama ben artık onların öyle anlaştığını düşünüyorum çünkü birbirlerine hiç zarar vermediler şimdiye kadar. sizde gözlemleyin kanamalı, yolmalı bir zararı yoksa ve sürekli gözlemleyebiliyorsanız kalsın bence. bir şey olduğunda hemen müdahale edersiniz.

Şu ana kadar hiç kanamalı, yolmalı bir kavgaları olmadı. Sürekli yanlarındayım, gözlemliyorum.
Bugün anneyi ayırdım, yarım saat sonra dayanamayıp koydum ve baba tekken besliyordu ama anne gelince annenin yavruları daha iyi beslediğini fark ettim. Ah bir de şu kavgalar olmasa, anlamıyorum ya nasıl kıskanabiliyor babanın yavrulara olan ilgisini...
Kavgalar şiddetli değil ama kavga etmedikleri tek bir dakika bile yok.
Neyse zaten anneyi ayırınca içim parçalandı, kalsın böyle :(

Geri