petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar acil maviş kusuyo ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cixsower tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar az önce yanımdaydı dışarda oynuyodu başımın üstündeydi birden kusmaya başladı klavyenin üstünü hepsini kirleti sabah yumurta veriştim yumurta kustu yuvalıkta yavruda var acil yardım edin ???

2. Yusuf ŞANLI

Kalsiyum fazla geldiyse ondan kusmus olabilir bende peynir veriyodum kuslara kusmaya basladi veterinerden aldigim bilgi kalsiyumu fazla aldigindan dolayi dedi bende kestim peyniri yani yumurtadan olabilir

3. Zahid Çakmak

Aynısı benim mavi kuşum boncuk a da olmuştu yemleri kafasını sağlayarak fırlatıyordu her taraf pislendi ve sonra durdu biraz rahatladı. büyük ihtimalle çok yediği (yavruları beslemek için)
    yada ağzına tüy veya yem kaçtığı içindir merak etme

4. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    hayla kusuyo ya benim yapacagım birşey yokmu acaba ? :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

evet aynı başını salayarak fırlatıyo

5. Yusuf ŞANLI

Fazla yemiste olabilir yavrulari beslemek icin sizde disari cikarip ucurup hareket ettirdiyseniz hazmedememis olabilir

6. Zahid Çakmak

Kuşunuz eğer yavruların yanındaysa sıkıntı olmazsa biraz ayırın fırlattığı yemler baya sert gidiyor 1. elden test ettim :) zaten kısa süre sonra düzelir...

7. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    şimdi kafese koydum yuvalıga girdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

uçmadı hiç ya kolumda başımda duruyodu birden öyle oldu hayla devam ediyo çok sürermi ya halsizleşti birden :(

8. Zahid Çakmak

18 dakikadır sürüyorsa (ilk yazınız) biraz uzun sürmüş. hareket edebiliyorsa yuvalığa falan girerek sıkıntı olmaz ama benimki de yanımdayken durduk yere başlamıştı korkmuştum ama bişeyi yokmuş oburluk yapmış :) birde yemi kusması sizin saçınız veya parmağınızla oynarken yavrulardan alışkanlıkla da yapmış olabilir

9. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    şuan yanımda gögsümde oturuyo halsizleşti saçımla oynuyodu ondan olmuş olmalı galiba inş hemen geçer yoksa uyuyamam sabah erken kalkcam offfff :( :(

10. Zahid Çakmak

Merak etmeyin her şey olacağına varır. Allah uzun ve sağlıklı ömür verir inşallah...

11. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    İnş kardeşim şuan gögsümde uyudu birazdan durumuna bakıcam tekrar inş geçer :(

12. Zahid Çakmak

13. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Bnmde dişi kuşumda aynı problem oluyor.sürekli hasta gbi ve halsiz.sebebini yada çaresini bulamadık bi türlü aylardır böyle

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Endişelenecek bir durum yok tüm Kuşlar fazla yediği yemi kusarak dışarı atarlar genelde kafasını sallayarak bu kusma işini yaparlar tane tane yem çıkarırlar. Aynı durum mu ?

15. atilla oran

atilla oran New Member

Beğenileri:
    0
    yavru beslemek için çok yem yerler bunun için kuş kumu kullan kuşların kursakları bu dönemde yem öğütmeye yetmez bildiğim kadarı ile

16. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş kumu çok önemli
    Bir de gözlemleyin eger sindirim problemi varsa veterinere götürmek gerekir
    Benim de başima geldi akşam oynadigim kuş sabah hiç kipirdamaz uçamaz hale gelmişti
    Yeşil de kusuyordu şok olduk aglaya aglaya veterinere koştuk
    Dikkat edin durumuna
    Geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş