Karadeniz Pet

Arkadaşlar acil maviş kusuyo ?

cixsower

Meraklı Üye
Arkadaşlar az önce yanımdaydı dışarda oynuyodu başımın üstündeydi birden kusmaya başladı klavyenin üstünü hepsini kirleti sabah yumurta veriştim yumurta kustu yuvalıkta yavruda var acil yardım edin ???

Kalsiyum fazla geldiyse ondan kusmus olabilir bende peynir veriyodum kuslara kusmaya basladi veterinerden aldigim bilgi kalsiyumu fazla aldigindan dolayi dedi bende kestim peyniri yani yumurtadan olabilir

Aynısı benim mavi kuşum boncuk a da olmuştu yemleri kafasını sağlayarak fırlatıyordu her taraf pislendi ve sonra durdu biraz rahatladı. büyük ihtimalle çok yediği (yavruları beslemek için)
yada ağzına tüy veya yem kaçtığı içindir merak etme

kalsiyum fazla geldiyse ondan kusmus olabilir bende peynir veriyodum kuslara kusmaya basladi veterinerden aldigim bilgi kalsiyumu fazla aldigindan dolayi dedi bende kestim peyniri yani yumurtadan olabilir

hayla kusuyo ya benim yapacagım birşey yokmu acaba ? :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

aynısı benim mavi kuşum boncuk a da olmuştu yemleri kafasını sağlayarak fırlatıyordu her taraf pislendi ve sonra durdu biraz rahatladı. Büyük ihtimalle çok yediği (yavruları beslemek için)
yada ağzına tüy veya yem kaçtığı içindir merak etme

evet aynı başını salayarak fırlatıyo

Fazla yemiste olabilir yavrulari beslemek icin sizde disari cikarip ucurup hareket ettirdiyseniz hazmedememis olabilir

Kuşunuz eğer yavruların yanındaysa sıkıntı olmazsa biraz ayırın fırlattığı yemler baya sert gidiyor 1. elden test ettim :) zaten kısa süre sonra düzelir...

kuşunuz eğer yavruların yanındaysa sıkıntı olmazsa biraz ayırın fırlattığı yemler baya sert gidiyor 1. Elden test ettim :) zaten kısa süre sonra düzelir...

şimdi kafese koydum yuvalıga girdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

fazla yemiste olabilir yavrulari beslemek icin sizde disari cikarip ucurup hareket ettirdiyseniz hazmedememis olabilir

uçmadı hiç ya kolumda başımda duruyodu birden öyle oldu hayla devam ediyo çok sürermi ya halsizleşti birden :(

18 dakikadır sürüyorsa (ilk yazınız) biraz uzun sürmüş. hareket edebiliyorsa yuvalığa falan girerek sıkıntı olmaz ama benimki de yanımdayken durduk yere başlamıştı korkmuştum ama bişeyi yokmuş oburluk yapmış :) birde yemi kusması sizin saçınız veya parmağınızla oynarken yavrulardan alışkanlıkla da yapmış olabilir

18 dakikadır sürüyorsa (ilk yazınız) biraz uzun sürmüş. Hareket edebiliyorsa yuvalığa falan girerek sıkıntı olmaz ama benimki de yanımdayken durduk yere başlamıştı korkmuştum ama bişeyi yokmuş oburluk yapmış :) birde yemi kusması sizin saçınız veya parmağınızla oynarken yavrulardan alışkanlıkla da yapmış olabilir

şuan yanımda gögsümde oturuyo halsizleşti saçımla oynuyodu ondan olmuş olmalı galiba inş hemen geçer yoksa uyuyamam sabah erken kalkcam offfff :( :(

Merak etmeyin her şey olacağına varır. Allah uzun ve sağlıklı ömür verir inşallah...

Bnmde dişi kuşumda aynı problem oluyor.sürekli hasta gbi ve halsiz.sebebini yada çaresini bulamadık bi türlü aylardır böyle

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar az önce yanımdaydı dışarda oynuyodu başımın üstündeydi birden kusmaya başladı klavyenin üstünü hepsini kirleti sabah yumurta veriştim yumurta kustu yuvalıkta yavruda var acil yardım edin ???

Endişelenecek bir durum yok tüm Kuşlar fazla yediği yemi kusarak dışarı atarlar genelde kafasını sallayarak bu kusma işini yaparlar tane tane yem çıkarırlar. Aynı durum mu ?

yavru beslemek için çok yem yerler bunun için kuş kumu kullan kuşların kursakları bu dönemde yem öğütmeye yetmez bildiğim kadarı ile

Kuş kumu çok önemli
Bir de gözlemleyin eger sindirim problemi varsa veterinere götürmek gerekir
Benim de başima geldi akşam oynadigim kuş sabah hiç kipirdamaz uçamaz hale gelmişti
Yeşil de kusuyordu şok olduk aglaya aglaya veterinere koştuk
Dikkat edin durumuna
Geçmiş olsun

Geri