Karadeniz Pet

Arkadaslar kafes önerilerine ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

Emre oduncu

Yeni Üye
Vision Kafes M01 benim aklımda böyle bir kafes var ama sizlerdende bilgi almak istiyorum muhabbetlerim icin suanda bir cif kusum var rahat yasamalarını istiyorum sizce nasıl bir kafes almalıyım

cift kuşlar için geniş kafes veya cifhaneler önerliyor dostum yavru olunca yer kavgalari cıkabiliyor cunki...

Bence çok büyük olmayan bir kafes al birlirlerine daha yakın olsun yumurta yavru alıp yavrulara başka kafes alırsın.

bu yazdıgım kafes 61cm boy 38cm en 52cm yukseklik var yeterli olurmu

suanda 3 yumurtası var kefesim var ama kücük ikisi anca sıgıyo

cif hane almanı tavsiye ederim dostum 2 kişi zor siyorsa yavrular da gelince daha da kalablık olur ve yavrular arasında kavga olabilir o yüzden geniş bir cif hane almanı tavsiye ederim...

resim atarmısınız?

Bende ileri zaman için 46x36 boyutlarında kafes onteli alip kendim kafes yapmayi düşünüyorum. Kuşlar daha rahat etsinler diye.

cift hanelerede baktım boyları hemen hemen aynı benim yazdıgım kafesle ve önerebilceginiz marka varsa link atabilirmisiniz

dostum tanıdığin bir marangoz var ise tahta parçalarindan sende bir geniş kafes yapabilirsin... öyle biraz daha ucuza geliyor telleri de bi yerden bulursun

bana dişi icin holanda kırıgı dediler ama burdaki arkadaslar yerli dedi benda gittim adama kızdım yerli kus vermisin diye :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

Benim tercihim o senin tercihin arkadaşın alacağı da kendi tercihi dostum :)

kardeş söyle bişey var dediğin doğru benim tercihim tabiki ama sizlerin fikrinide almalıyım kafes konusunda pek bilgim yok bu yuzden sızden yardım istedim

benımkine cok benziyor hollan da kim yerli dedi onu diye ? özel mesaj gönderdim sana dostum.

burda siteden ilk resimlerini atınca demişlerdi yerli diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:37 -->-> Daha önceki mesaj 14:33 --

konu değişmeden arkadaslar nasıl bi kafes önerirsiniz ve resim link atarsanız cok işime yarar

Son düzenleme:
Bence Hagen Vision S,M veya L kafesler çok güzel, maddi açıdan zorlama olmazsa almanı tavsiye ederim.

Ancak bazı handikapları var birincisi bu kafeslere alınan aksesuarlar yine Hagen marka ve kafese uyumlu olmalı her istediğimiz aksesuarları üzerinde kullanamıyoruz. Mesela yuvalık takabilmek için kafesin bazı tellerini kesmek gerekiyor. Kafesin orjinalliği bozuluyor ancak gerçekten güzel kafes.

Uygun fiyata güzel birşey alim dersen aşağıda linkini verdiğime bakabilirsin.

Kordon Kafes | Çiftehane (Akllı Yemlik)

Ancak almadan önce kargo ücretini mutlaka öğrenin.

bana dişi icin holanda kırıgı dediler ama burdaki arkadaslar yerli dedi benda gittim adama kızdım yerli kus vermisin diye :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

kardeş söyle bişey var dediğin doğru benim tercihim tabiki ama sizlerin fikrinide almalıyım kafes konusunda pek bilgim yok bu yuzden sızden yardım istedim

Ben çifthaneleri beğenmiyorum yanyana kuşlar birbirini görünce sadece arada bir tel varken tele yapışıp duruyorlar. Eşleriyle ilgilenmiyorlar. Benim kuşlarım bu şekilde. Ben birbirinden bağımsız kafeslerde olmalarını tercih ediyorum. Bu benim tercihim zaten ayrı kafes tercihimi yazmıştım. Siz karar vereceksiniz. Biz seçenekleri sunuyoruz. En hayırlısını almanız temennimdir.

Geri