Karadeniz Pet

Aşırı YEM Ayıklıyor ?

Mustafa TELSiZ

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar

Aşağıdaki fotoğrafta da görüleceği üzere mubişim aşırı derece de yem seçiyor. fakat hangi yemleri yiyor hangilerini yemiyor isimlerini bilemediğim için anlamadım. bilen arkadaşım var ise yardımc olabilir mi ? ayrıyetten akıllı yemlik kullanıyorum. ve yemleri yemesi için ne yapmam gereken bir şey varmı ?

PqX2Ab.jpg

ogBqao.jpg

Aspurlari temizlemis aspur alin kanarya yemi diyede gecer kus azsa akilli yemlik kullanmaniza gerek yok

Son düzenleme:
aynı dertten muzdaribim, sadece aspur yemesinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Başka çözüm öneresi olan?

yemi temizleyip geri önüne koyun . illaki darıları yemek zorunda.

Ben de de aynı sıkıntı vardı, önce aspur seçiyordu, sonra dal darı verdim yemden soğudu, yulaf verdim tüyde diye karışık yemdeki yulafları seçti. Kızdırdı beni, akıllı yemlikteki hazneye dökülenleri tekrar geri koydum 2-3 defa, şimdi ayrım yapmadan yiyor maşallah.

Kanarya yemini seçiyor acikinca diğerlerini de yer

bu kuşlar madem kanarya yemini seviyor ve seçiyor yiyor.

neden bu yemin adı kanarya yemi, muhabbet kuşu yemi değil:)?

bu kuşlar madem kanarya yemini seviyor ve seçiyor yiyor.

neden bu yemin adı kanarya yemi, muhabbet kuşu yemi değil:)?

Asıl adı aspur. Kanaryaların ana yiyeceği olduğundan kanarya yemi denmektedir. Darılar da Muhabbet kuşu yemi diye geçer. :confused:

kuşunuz yem seçmiyor her yemin kabuğu vardır kuşlar kabuğunu yemezler ayıklarlar günde 1 kez yediği yemlerin kabuklarını üfle fotoğraftaki yenmiş yemler ise yediği yemlerin kabuklarıdır

kuşunuz yem seçmiyor her yemin kabuğu vardır kuşlar kabuğunu yemezler ayıklarlar günde 1 kez yediği yemlerin kabuklarını üfle fotoğraftaki yenmiş yemler ise yediği yemlerin kabuklarıdır

Yorum için çok teşekkürler Fakat akıllı yemllik kullanıyorum. Bunlar kabukların düşmesi gereken yerden aldığım yemler hepsini eşeleyip hazneye atıyor.

yukarda ustalrımdan gereken önerileri aldım sağolsunlar

Geri