Karadeniz Pet

Aspura devam mı

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhaba yavrularımın en büyüğü 40 günlük oldu. Normal yem de yiyebiliyorlar ama aspuru tercih ediyorlar. Yemin içinden seçiyorlar. Bi süre daha aspur yesinlermi yoksa normal yeme mi alışsınlar. Artık kafes dibine yem koymayım yemliğe alışsınlar diyorum.akıllı yemlikte uyuyorlar yemleri dağıtıyorlar. Normal ufak yemliğe kafalarını sokuyorlar arasına. Bilemedim ne yapmam gerek. Birde suluk mevzdu var. Tabanda suluk var ordan içiyorlar. Tünekde de var ordan içerken hiç görmedim. Ne zaman normal bir kuş düzeninr geçmeliyim. 36-38-40 günlükler

Alışmasınlar aspura ileride sıkıntı çıkabilir haftada 1 2 kere yemlerine aspur karıştırabilirsin öyle daha iyi olur :)

Yem kırabiliyorsa sorun yok.
Kırmasına kırabiliyor hepsi. Ama tercih etmiyorlar aspur arıuorlar sürwkli. Yemlikte normal yem var hep dağıttılar.bi taragına aspur bi taragına normal yem koydum yine dağıtmışlar.
En küçük yavrunun aşt gagasında ufal bi kırık vardı. Kontrol ettim o bile normal yem kırabiliyor.

Kırmasına kırabiliyor hepsi. Ama tercih etmiyorlar aspur arıuorlar sürwkli. Yemlikte normal yem var hep dağıttılar.bi taragına aspur bi taragına normal yem koydum yine dağıtmışlar.
En küçük yavrunun aşt gagasında ufal bi kırık vardı. Kontrol ettim o bile normal yem kırabiliyor.
Normal yeme geçin arada aspur katın içine hatta kafese dal darı asın ara sıra eğer yemi çok dağıtıyorlarsa akıllı yemlik yerine normal yemliğe geçin bir süre onu da dağıtırlarsa suluktan yem verin dağıtmamaları gerektiğini öğrensinler ve artık normal kuş düzenine geçin su konusunda da büyüdüler maşaallah [emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normal yeme geçin arada aspur katın içine hatta kafese dal darı asın ara sıra eğer yemi çok dağıtıyorlarsa akıllı yemlik yerine normal yemliğe geçin bir süre onu da dağıtırlarsa suluktan yem verin dağıtmamaları gerektiğini öğrensinler ve artık normal kuş düzenine geçin su konusunda da büyüdüler maşaallah [emoji4]

İnanır mısınız hiç dal darı yemiyorlar :) tamam normal düzene geçeyim o halde

İnanır mısınız hiç dal darı yemiyorlar :) tamam normal düzene geçeyim o halde
Yerler korkuyor da olabilirler dal darıdan kafeste dursun zararı olmaz [emoji4] yerlerse faydalı olur

36-38 günlükler cinsiywtleri hala belli değil? Yardımcı olır muaunuz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180423-141244.jpg
    Screenshot_20180423-141244.jpg
    282 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_20180423-141210.jpg
    Screenshot_20180423-141210.jpg
    202.7 KB · Görüntüleme: 11
Grili ve yeşil sarı yavru dişi gibi diğer yavru erkek zaten [emoji4]

Grili yavru erkek de olabilir ama [emoji4]

Daha kaç güne belli olır acaba :) 30u geçince denmişti geçti daha belli değil
O biraz şans işi bazı yavrularda hemen belli oluyor renginden bazı yavrularda çekinik gen olduğu için geç oturuyor renkleri