Karadeniz Pet

Ayakta şisme sorunu resimli

• Konbuyu başlatan SezginPALABIYIK
  • Başlangıç tarihi
S

SezginPALABIYIK

Guest
Merhana arkadaslar foruma yeni uye oldum. 3 yasındaki disi muhabbet kusumuzda resimde goruldugu gibi ayagında sisme var. 2 ay once kadar kafeste nasil yapti bilmiyorum ama belkide yumurtladiktan sonra oldu sag bacagini harekeket ettiremedigini fark ettik 2-3 kuscuya goturdum ve 1 vetenire yapacak bir sey yok dediler. Eski bir kuscu arkadasin verdigi akilla bacagina kurdan destekli iple sabit tutacak sekilde bagladik 1 hafta kafesin altında besledik tunekleri sokup yerde yemledik duzeldi. Kus eskisi gibi olmasada basabiliyordu artık harekette ettiriyordu. Neyse lafı fazla uzatmayım gecen hafta yine yumurtladı yine ayagının ustune basamıyor baktım resimdeki gibi. Arka kuyruguda dusuk tutamıyor. Hic
ciftlestirmedik surekli bos yumurtluyor.

Yardm ve onerileriniz icin simdeden tsk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhana arkadaslar foruma yeni uye oldum. 3 yasındaki disi muhabbet kusumuzda resimde goruldugu gibi ayagında sisme var. 2 ay once kadar kafeste nasil yapti bilmiyorum ama belkide yumurtladiktan sonra oldu sag bacagini harekeket ettiremedigini fark ettik 2-3 kuscuya goturdum ve 1 vetenire yapacak bir sey yok dediler. Eski bir kuscu arkadasin verdigi akilla bacagina kurdan destekli iple sabit tutacak sekilde bagladik 1 hafta kafesin altında besledik tunekleri sokup yerde yemledik duzeldi. Kus eskisi gibi olmasada basabiliyordu artık harekette ettiriyordu. Neyse lafı fazla uzatmayım gecen hafta yine yumurtladı yine ayagının ustune basamıyor baktım resimdeki gibi. Arka kuyruguda dusuk tutamıyor. Hic
ciftlestirmedik surekli bos yumurtluyor.

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Yardm ve onerileriniz icin simdeden tsk

kuşunuz hiç çiftleşmediyse kızgınlık yumurtası vermiş sürekli yumurtlaması hayvanı halsiz düşürmüş olabilir böyle giderse Allah korusun kaybedebilirsiniz bile. bence yanına bir erkek alın ayak konusunda inanın bilmiyorum sadece yumurtlamadan olur mu diye. kafese takılıyor olabilir gözlemlemeniz lazım kuşu sürekli

kuşunuz hiç çiftleşmediyse kızgınlık yumurtası vermiş sürekli yumurtlaması hayvanı halsiz düşürmüş olabilir böyle giderse Allah korusun kaybedebilirsiniz bile. bence yanına bir erkek alın ayak konusunda inanın bilmiyorum sadece yumurtlamadan olur mu diye. kafese takılıyor olabilir gözlemlemeniz lazım kuşu sürekli

Eş tavsiyesi için teşekkürler ama şuan bacağını kurtarmamız lazım. 2 yeni resmini ekledim bu gün işten gelince durumunun dahada kötüye gittiğini gözlemledim.Yarn veteriner arıycağım kuşcuyada götüreyim diyorum.
Yinede resimlerden yorum yapabilecek arkadaşlar varsa deneycek ilaç krem felan uygulayabilirm.

Hocam sız kuşu en ıyısı bı veterınere götürün

Bence de farklı bir sorun var bacağında.

Bana gore tümor ya da kist bu. Bir kusumda daha olmustu, ordan biliyorum. Ayak, karin ve kanat bolgesinde. Ayak ve karindakileri veteriner ameliyatla almisti. Fazla uzun surmeyen, narkoz kullanilan bir operasyon.
Tabi bu benim gordugum sey, korkutmak istemem sizi.
Gecmis olsun

Bana gore tümor ya da kist bu. Bir kusumda daha olmustu, ordan biliyorum. Ayak, karin ve kanat bolgesinde. Ayak ve karindakileri veteriner ameliyatla almisti. Fazla uzun surmeyen, narkoz kullanilan bir operasyon.
Tabi bu benim gordugum sey, korkutmak istemem sizi.
Gecmis olsun

İki kuşcuya götürüp gösterdim bu gün tumör yada ur dediler biraz büyümüş veterinere götürmen lazım dediler pazar olduğu için kapalı bir tane tanıdık buldum yarın götürecem inşallah operasyon yapar genelde büyük hayvanlara bakıyorlar.

Olmazsa yani veteriner bakmam derse ve bakıcak bir veteriner bulmazsam işden anlıyan birkuşcuya yada artık güvercincilerin forumunda bulduğum bir iki hastalık tedavisi var uyelik isteyen forumlinki vermek yasaksa yöneticler mesajımdaki linkleri silebilirler şimdiden aflarına sığınıyorum bu tedavi yöntemlerini deniyeceğim.

http://www.kuscular.org/mekanik-yar...sislik-olusmus-nasil-onleyebilirim-t5517.html

http://www.kuscular.org/fungal-ve-p...eya-ur-gibi-bir-yara-var-nedir-bu-t11161.html

@ferro 18 den alıntıdır.

geçmiş olsun.gentamisin vs antibiyotik ilaclar ve pomatlar kullanma.sana benim kullandığım ve kesin sonuç veren bir metod vereceğim.ben bircok kusun kanat bacak yani eklem yerlerindeki urlarını bu sayede aldım.eczaneden i.l.l.33 adlı sihil ilacı alacaksın bu birtür asittir.yanı sıra dekort 050 ilaç al.bunlar gayet ekonomiktir.öncelikle kuşun ayagını tüylerden arındır sadece ayağının şiş ve yara bölgelerine 3 5 defa cubuğu ile yedir hayvanın sağlıklı bölgelerine değdirmemeye dikkat et .bu işlemi günde 1 defa 3 gün süresince davam et .yanı sıra dekort 050 hapı ikiye bölerek 7 gün boyunca günde yarım kapsül vereceksin.ilk günden itibaren topallama azalır hayvan rahatlar.bir hafta sonunda sihil yani ur büyük bir yara şeklini alacaktır vu bu yarayı kolayca söküp alabilirsin .kanama olacaktır batticon veya yara tozu kullana bilirsin.tedavi esnasında a vitamini ve bol çeşni yem vermeyi unutma.mevlam şifalar versin

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok geçmiş olsun, inşallah bir çaresini bulursunuz. çok etkilendim hiç bilmiyordum böyle bir şeyi.
tedavinin gelişmlerini ve sonuçlarını bekliyoruz.
umarım işe yarar ve kuşun daha fazla canı yanmaz.

Geri