Karadeniz Pet

Aydınlatma

• Konbuyu başlatan Muhammet AKYÜZ
  • Başlangıç tarihi
M

Muhammet AKYÜZ

Guest
Arkadaşlar kafesin üstüne duvara 3 4 ışıklı 10 cm geceleri yakacağım çok hafif aydınlatan bir led döşemek istiyorum. Bunun sebebi dostumun gece yem su gibi ihtiyaçlarını karşılanmasını kolaylaştırmak için sizce iyi bir şey mi? Şimdiden teşekkür ederim..

onla uğraşma odaya bir gece lambası tak onlara yeter :D

bence de gece lambası daha iyi fikir. kuşun gece yem- su içeceğini sanmıyorum. altında yavrusu olan bir kuş olsa neyse.

Hiç gerek yok bence ama çok istiyorsan ayarlı gece lambaları var loş ve kuvvetli yapabiliyorsun,loş yaparsın hem sana hem kuşa :)

Kesinlikle yapmayın derim.. İnsanlar için en sağlıklı faydalı uyku tam karanlıkta alınan uykudur.. Aynı şekilde bu canlıların da uyumaya dinlenmeye ihtiyacı var.. Onlar yeme içme ihtiyaçlarını zaten gündüz karşılarlar.. Akvaryum değilki bu güzel bir görüntü verilsin.. selam ve dua ile

Kesinlikle yapmayın derim.. İnsanlar için en sağlıklı faydalı uyku tam karanlıkta alınan uykudur.. Aynı şekilde bu canlıların da uyumaya dinlenmeye ihtiyacı var.. Onlar yeme içme ihtiyaçlarını zaten gündüz karşılarlar.. Akvaryum değilki bu güzel bir görüntü verilsin.. selam ve dua ile

sırf kuşlar için gece lambası açıyorum zararı olurmu ?

arkadaşlar ben yatarken zifiri karanlığa bırakıp gidiyorum hiçde birşey olmuyor mışıl mışıl uyuyorlar :) tavsiye ederim eğer karanlıktan korkup burada kuşları bahane ediyorsanız başka derim :) :)

Aynı durum akvaryum içinde geçerlidir,balıklar ortam karardığında bizim gözlemimizle uyku moduna geçerler yara hasar iyileşmesini ve büyümenin çoğunu o karanlıkta gerçekleştirir :)
En iyisimi ışık mışık açmayalım herkes uyusun :)

Geri