petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aydınlatma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammet AKYÜZ tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammet AKYÜZ

Arkadaşlar kafesin üstüne duvara 3 4 ışıklı 10 cm geceleri yakacağım çok hafif aydınlatan bir led döşemek istiyorum. Bunun sebebi dostumun gece yem su gibi ihtiyaçlarını karşılanmasını kolaylaştırmak için sizce iyi bir şey mi? Şimdiden teşekkür ederim..

2. Hakan GÖLGE

onla uğraşma odaya bir gece lambası tak onlara yeter :D

3. Mehmet ŞEKER

bence de gece lambası daha iyi fikir. kuşun gece yem- su içeceğini sanmıyorum. altında yavrusu olan bir kuş olsa neyse.

4. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Hiç gerek yok bence ama çok istiyorsan ayarlı gece lambaları var loş ve kuvvetli yapabiliyorsun,loş yaparsın hem sana hem kuşa :)

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kesinlikle yapmayın derim.. İnsanlar için en sağlıklı faydalı uyku tam karanlıkta alınan uykudur.. Aynı şekilde bu canlıların da uyumaya dinlenmeye ihtiyacı var.. Onlar yeme içme ihtiyaçlarını zaten gündüz karşılarlar.. Akvaryum değilki bu güzel bir görüntü verilsin.. selam ve dua ile

6. Hakan GÖLGE

sırf kuşlar için gece lambası açıyorum zararı olurmu ?

7. YASİN AY

YASİN AY Guest

arkadaşlar ben yatarken zifiri karanlığa bırakıp gidiyorum hiçde birşey olmuyor mışıl mışıl uyuyorlar :) tavsiye ederim eğer karanlıktan korkup burada kuşları bahane ediyorsanız başka derim :) :)

8. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Aynı durum akvaryum içinde geçerlidir,balıklar ortam karardığında bizim gözlemimizle uyku moduna geçerler yara hasar iyileşmesini ve büyümenin çoğunu o karanlıkta gerçekleştirir :)
    En iyisimi ışık mışık açmayalım herkes uyusun :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu ışıklandırma

,
  2. muhabbet kuşu aydınlatma