petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ayırsam tekrar cıftlesırlermı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ömer duran yagar tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. ömer duran yagar

arkadaslar 1 yavru buyutmekte olan dısım erkekle kuluckada dovusuyorlar ayırsam tekrar cıftlesırlermı?

yardım

#1 ömer duran yagar, 27 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mayıs 2014
  2. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Olur öyle kendi aralarında tatsızlıklar sorun yok normal durum. Ama kulucka bittikten sonra dinlendirmek için dişiyi ayır derim.

3. ömer duran yagar

hocam ılk olarak cevap yazdıgın ıcın tesekkur ederım. hocam daha ılk kuluckaydı bu dınlendırmek ıcın erken degılmı?

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    ilk kulucka ya da son kulucka farketmez yavru büyüttü diyorsun. Her kuluckadan sonra dişi kuş dinlendirilmeli .

#4 CNK TC, 27 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2014
  5. ömer duran yagar

tm hocam dedıgın gıbı yapcagım yavrunun yuvadan atlamasına 6 7 gun kaldı yuvadan atlayınca dınlendırırım cook tesekkur ederım.

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    İsterseniz dinlendirmeyebilirsiniz de , fakat dinlendirmek dişi kuşunuzun sağlığı açısından yararlı olacaktır. Üst üste çiftleşmelerde kuluckadan sonra bir diğer kuluckayı erken getirmelerinde yumurta tıkanması , tüy dökülmesi , halsizlik , zayıflama gibi sağlık sorunları oluşturur kuşunuzda.

Kuşunuz kuluckadan kalktıktan sonra dinlendirme sürecinde bol bol vitamin mama yapın verin.

7. ömer duran yagar

hocam bılgılendırdıgnız ıcın cook sagolun dedıgınız gıbı dınlendırecegım.

8. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    nekadar dinlendirilmesi gerek acaba süre ne kadar olmalı

9. gelsene33

gelsene33 Guest

bende merak ediyorum nekadar süre dinlenecek?

10. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    2 hafta dinlendirilmesi uygundur.

11. gelsene33

gelsene33 Guest

eyw. bilgi için bende ilk yavru aldım 1 hafta dinlendirdim sonra taktım yuvalığı şimdi yeni yavrular çıkmaya başladılar bu yavruları yuvadan uçurunca eylül'e kadar dinlenecekler inş.

12. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    en az 15 gün dinlendirin yeterli olacaktır. Bol bol mama yapın verin kuşunuza vitaminleri eksik etmeyin gücünü toplasın.

#12 CNK TC, 27 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2014

Sayfayı Paylaş