Karadeniz Pet

Ayna

Kadir GÖY

Meraklı Üye
Kafesin içinde ayna var 20 gündür ve hep aynı yerde yerini hiç değiştirmedim.
Tüneklerin altında zemine dik şekilde asılı duruyor yani zemine çok yakın. yukarı koymamıştım çünkü yukarıda salıncağı var.

Şimdi aynanın karşısına geçip ötüyo bazen başka yerlerde ötüyo...
Konuşmasına engel diye okuyoruz ama bi veteriner hekimden ayna erkek kuşların konumasına katkı bile sağlar diye duydum.

Ayna kelimeleri öğrendikten sonra iyidir yani kelimeleri öğrenir takarsiniz aynayi kur yaparken bol bol konusur

aynayı aldım hiç ısırmayan kuşum ısırmaya başladı..
Saldırgan ötüyo bana karşıda..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

yok hala ısırıyor tavsıyesi olan var mı_?

Kuşunuzun fotoğrafı var mı ve ne kadarlık

ayna ve bunun gibi zil , vb şeyler konuşmasın engel değildir aksine yalnız olan kuşlara ayna faydalıdır konuşmasında yardımcı olur

Son düzenleme:
Kadir Bey bu videolardan ben hiçbir şey anlamadım. Ayna takımının şöyle bir sakıncası var kuş sürekli aynayla oynayacak eğitimi zor olacak ötecek ona vs vs bu yüzden ben eğitim sonrası takılsın dedim. İlla da böyle olacak diye bir şey yok

Kadir Bey bu videolardan ben hiçbir şey anlamadım. Ayna takımının şöyle bir sakıncası var kuş sürekli aynayla oynayacak eğitimi zor olacak ötecek ona vs vs bu yüzden ben eğitim sonrası takılsın dedim. İlla da böyle olacak diye bir şey yok

http://i.hizliresim.com/N9l3jk.jpg

http://i.hizliresim.com/O3Vkm0.jpg

Bunlar daha açıklayıcı olur sanırım..
Kuşum ele geliyo omuzlarımda gezen laptopumun üstünde duran şimdilerde pek yapmasakta elimden yem yiyen bi kuş , lakin sadece daha konuşmadı 2 aydır beraberiz . Ötüyo işte ama öterken konuşuyor mu net anlayamıyorum...

Aynasını da geri koydum ama verdiği tepki hala aynı umarım bi kaç güne geçer :eek:

Siz sürekli ilgilenin daha genç kuş inşaallah konuşacaktır ısırması da normal o huyundan vaz geçirmek için oyun oynayın ama sakın ısırınca elinizi kaçırmayın o oynadığınızı düşünür ve hep devam eder

tamam sadece kafesteyken ısırma yapıyor zaten ama sürekli bi ısırma değil zaten koparıp götürecek türden değil . Ama insanın canını sıkıyor işte..
uyudu zaten şimdi
Aldım alalı kafesi hep aynı yerde durdu bulunduğu odadan hiç dışarı çıkarmadım.
Aynası da hep aynı durdu.. ballı kraker ve kabuklu yem yediriyorum. kabuksuz yeme geçmeyi düşünüyorum.

Kabuksuz yeme geçmeyin ballı kraker de asla vermeyin sakıncalı olabilir kuşunuz için. Kafes içinde ısırıyormuş bu gayet normal içgüdüsel evini koruyor. Güle güle besleyin

Kafesini sahipleniyor dediğim gibi ben fikirlerimi söyledim başka fikirleri bekleyelim bakalım

Geri