petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aynı muhabbet yavruları eş tutarmı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve byrktrbrk tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Ya aklıma bişey takıldı aynı muhabbetin yavruları birbirleri arasında eş tutarmı?

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tutar ama bildiğime göre bu eşlerden doğan yavrular sıkıntılı oluyormuş diye biliyorum yanlış biliyorolabilirim dee

3. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    çok karışık bi durum bu ya kafa yoruyor baya

4. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynen öyle ben böyle biliyorum

5. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Olabilir ben bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum çünkü çoğu üretici istediği renk kuşu alabilmek için kardeşleri çiftleştiriyor

6. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    benim duyduğumda sadece ırklarında küçülme oluyormuş

7. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Eğer güvercinler gibi ise Aynı kuluçka yavrular değilde, Bir sonraki kuluçka yavrularla eş tutmaları fazla sorun olacağını sanmıyorum.

8. Tevfik AKTUNÇ

Tutar, hatta daha çabuk eş tutarlar. Sıkıntı olmaz ;)

9. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

evet tutar ama yavruların sakat doğma ve doğdu zaman ölme riksleri daha cok muş benım de duyguma göre dostum

10. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    ya bi kaç yerde baktım falan bazıları tutmaz sakat olur diyor ama bi önceki kuluçkadaki yvru olursa sorun olmaz diyorlar. Bunu daha detaylı kurcalamak lazım aslında

11. Metin Şahan

Bu konuda çok araştırdım bende ama heryerde ayrı bişey yazıyor..Bazı yerde 1yada 2 yavrunun özürlü çıkma ihtimali olduğu yazıyor bazı yerlerde sorun olmaz yazıyor..Bazı yerlerde bir,sonraki kuluçka kardeşleriyle olur bazı yerlerde baba kızla anne oğulla....Berbat bi durum bu en berbatıda bu işi bilen insanların yüzde 98i bildiklerini acayip bir şekilde saklıyor :)

12. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum olur. 4 tane yavru varsa mesela 4 de götür 2 tanesi degişirmek istediğini söyle be senın kuşarın yaş grubuna göre kuuş versin.

13. Tevfik AKTUNÇ

Üretim hanedeki 1 çift muhabbet kuşumu 8 çift yapmıştım. + olarak yavruları da dahildi, ırk'a göre de değişiyor olabilir. Ben yerli ve çekoslavak besliyordum, sürümü hızlı olan kuşlardı. Kolay ve hemen satılıyordu diye. Yani bende herhangi bir sorun olmadı, hatta daha sağlıklı oldu diyebilirim. Yine de siz bilirsiniz, içinizde şüphe olacağına hiç bir arada tutmayın derim.

14. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Eş Tutar Her Kuş Eş Tutar Ancak Verim Alabilirmisin Bazen Güzel Yavrular Alabiliyosun Ancak Genelde Sıkıntı Yaşanıyor Sebebi Aynı Ağız Yavrularda Bir Biri İle Eşe Attığınızda Aşırı Kan Tepkimesi İle Çıkan Yavrular Sağlıksız Oluyor Onun İçin Riske Girmeyede Gerek Yok Bu Güzel Canlıların Hayatını Şansa Bırakmayın Derim Aynı Ağız Yavruları Eşlememenizi Öneririm İyi Forumlar Dilerim

15. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Herşey için teşekkürler

16. Kadir SOLA

akraba evliliği sonunda cocukta problemler oluşur ınsanlarda böledır hayvanlardada böledir belkı

17. kartall82

kartall82 Guest

eş tutar ama sakat yavrular olma olasılığı yüksek onun için bende hiçbir şekilde eşe atmıyorum kardeşleri size de tavsiye etmiyorum

18. Hakan Kuş

kan kana kuş eşleri çok verımlı olmuyo cok sayıda yumurta oldugu ıcın hangısı anneye hangısı babaya cektıgını bılmıyoruz güvercınlerde 2 yumurta olur kardeş kardeşe vurulur iyi bi verım alınır ama cok yumurta yapan kuşlarda bu sıkıntı arkadaşlar kuşları bozma rıskı cok kuşların hala ve dayı bırbırıne eş tutturalabılır ama kardeş kardeşe bence cok sakıncalı ....

19. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Bilgileriniz için teşekkürler böyle bi hataya kalkmıyacağım sorun çıkmasın diye

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kardes kuslar es tutarmi