Karadeniz Pet

Bakar mısınız?

Hala susuyya ve yeme dokunmadi/hala alt kisimda bugunb benden daha cok korkuyor :-(
Fotolar

Dün geldi diyorsunuz daha çok yeni biraz zaman tanıyın ona. Yemin yerini öğrenmesi biraz zaman alabilir bu süre zarfında bence tabandaki ızgaranın üzerine bi kağıt ya da gazete serip üzerine yem serpin.

Benim kus yemek yedi cok az ama aldıgım yerdeki adam kanarya yemi werdi bilki onu sevmemiştir :D yere yem serpiştirdim ordan yiyor ama bazen. Kus salıncagında duruyor ordan inmiyor blki zamanla alısır.

Oyle yaptim yemedi siz nasil alistirmisdiniz kendinize

Siz serpin yem, zaten yerde duruyor çoğunlukla demişsiniz görmediğiniz bi zamanda mutlaka yer yemi. Ben yavrumu aldığımda bana ilk söylenilen "yavruyu avuçlayarak tutma, tutmak istediğinde parmağını gövdesine yaklaştır öyle al" olmuştu. İlk 3 gün yem su kontrolü ve kafes kontrolü dışında hiç rahatsız etmedim, odamı süpürmelerine bile izin vermedim yavru ürkmesin diye. Şimdi üzerine çok düşmeyin daha yeni gelmiş şoku atamamıştır üzerinden. Yem yemeye başladığında siz de işaret parmağınızla elinize almaya çalışın eğer gelmezse kaçarsa zorlamayın, kuşunuzun size güvenmesini sağlayın yani. Biz yavrumla sadece 1 aydan uzun bi süredir birlikteyiz ama aramızdaki bağ sanki yıllardır birlikteymişiz gibi. Kuşunuzun güvenini kazanmaya çalışın yeterli. Bir de ilk defa besliyorsanız forumda bol bol araştırma yapın, çok geniş kapsamlı bilgiler mevcut.

Geri