Karadeniz Pet

Baytril kullanım dozu(Çok acil yardım)

• Konbuyu başlatan Efotia
  • Başlangıç tarihi
E

Efotia

Guest
Merhabalar muhabbet kuşum 3 gündür çok hasta 2 gün önce veterinere götürdüm antibiyotik ve vitamin verdi ancak dozları hakkında yanlış bilgilendirmiş kuşumda bir iyileşme olmadı aksine dahada kötüleşti bugün tekrar veterinere götürdüm baytril isimli bir ilaç verdi şırınganın içinde %2,5 bunu yarım çay bardağı suyun içine 3 damla döküp günlük normal suyu gibi içsin dedi(akşam-sabah vb..) belirli bir saat belirtmedi gün içinde içirebildiğiniz kadar içirin dedi ancak benim salak kafam çay bardağının içine tüm şırıngayı boşalttım unutup aradım kullanmıyım ben bu ilacı o zaman dedim çay bardağının üstünü tamamlayıp kullanın dedi fazlada konuşamadı müsait değilmiş şimdi ben bu baytril %2,5 ilacı tam dolu çay bardağının içine döktüm sürekli içirsem bir sıkıntı olur mu yoksa belirli saat aralıklarınamı böleyim çokmu ağır gelir bilemedim yardımlarınıza açığım

Not:kuşumda bir veterinerin dediğine göre eklemlerinde sorun,diğer veterinerin söylediğine göre sinirlerinde sorun varmış ve şuan kuşumun sağ ayağı,kanadı tutmuyor ve sürekli hareket ettiriyor dengede duramadığı için hep yan yatık şekilde duruyor kafesinde 3 gündür can çekişiyor yüreğim dayanmıyor artık şu dozlar hakkında tecrübeli bi arkadaş yardımcı olursa belki kuşumun kurtulma şansı olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:57 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

Yokmu yardım edebilecek birisi arkadaşlar kuşum can çekişiyor :(

Ben baytril 50 mg olanı kullanıyorum

10 gün agızdan devam edıyorum
1%5 tablet 10ml suda karıstırılıp agızdan 1 damla

suluguna 1/5 tablet 10 ml suda karıstırılıp suluguna 1 ml. şeklinde

Tam olarak o kadar detaylı bilmiyorum ancak veterinerin kartının arkasında Baytril %2,5 yazıyor şırıngada sıvı olarak verdi dediğim gibi ancak benim salak kafam 3 damla dediğini unutup tüm şırıngayı yarım çay bardağının içine boşalttım şimdide içirmeye korkuyorum durumu çok kötü :(

Geri