Karadeniz Pet

Bebek vitaminleri

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar biz güvercinlere bebek multivitamin polivit gibi bebek vitaminleri veriyoruz. Sizce mubişlere de verilebilir mi ? Verilirse nasıl verilmelidir?

Verilebilir bence piyasadaki vitaminlerden daha iyi

Sana katılıyorum kardeşim hem çok ucuz hem de bebeklere bile faydalı olacak kadar da iyi. Peki benim bir çift kuluşkada kuşum var bu vitamini nasıl verebilirim , hangi aralıklarla ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:11 --

Kullananlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:39 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Ne dersiniz?

Beşer birşeyi kuşlara verirken iki kere düşünmelisiniz. ben zaten vitamin verilmemesi taraftarıyım. Meyve sebze yemeliler. Ama beşer vitaminlerin dozunu ayaralayamayınca vitamin fazlalığına neden olurki bu da tehlikeli. Kaliteli marka kullanıldığı sürece kuşlar için üretilenler kullanılmalı.

Beşer birşeyi kuşlara verirken iki kere düşünmelisiniz. ben zaten vitamin verilmemesi taraftarıyım. Meyve sebze yemeliler. Ama beşer vitaminlerin dozunu ayaralayamayınca vitamin fazlalığına neden olurki bu da tehlikeli. Kaliteli marka kullanıldığı sürece kuşlar için üretilenler kullanılmalı.

bende kuşlarıma meyve vermek istiyoprum ama kuşum yemiyor iki didekliyor o kadar mecbur ilaç alıyorum meyveye nasıl alıştırabilirim ?

bende kuşlarıma meyve vermek istiyoprum ama kuşum yemiyor iki didekliyor o kadar mecbur ilaç alıyorum meyveye nasıl alıştırabilirim ?

İki didiklemesi de bişey. Israrcı olmalısınız. Hepsi kolay alışmaz. Üst üste aynı meyveleri verin. Elma ve havuçtan başlayın. Salatalık muz da severler. Önce siz ısırın sonra ona verin. İnatla sıkıştırın tellerine.

İki didiklemesi de bişey. Israrcı olmalısınız. Hepsi kolay alışmaz. Üst üste aynı meyveleri verin. Elma ve havuçtan başlayın. Salatalık muz da severler. Önce siz ısırın sonra ona verin. İnatla sıkıştırın tellerine.

bizim kuş zaten çok alışkın bize parmağımı kafese yaklaştırsam bişey vereceğimiz annediyor zaten her şeyi yiyor mübarek :) havuçtan başlayacağım :)

Bebek vitaminleri ile ilgili...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:23 --

@Cihan UYGUR [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Kuşlar için hazırlanmış vitaminler varken neden insanlar için hazırlanmış vitaminleri düşünüyorsunuz anlamadım. Mis gibi vitaminler var. Aminosol, Aminovit bunlar 10 numara 5 yıldız vitaminler.

ben parasında değilim ama sanırım daha hesaplıya geliyor levent hocam...

ben polivit kullanıyorum... sebebi de evde zaten bulunduğu için. bittiğinde de yine aynen devam etmeyi düşünüyorum. standart suluğa şırıngayla yarım cc kadar koyup suluğu tamamen dolduruyorum... bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım ama uygulayıp uygulamamak size kalmış...

Son düzenleme:
İlla kullanacam diyorsan, vitaminlerin kullanım miktarlarını ve o miktar içindeki değerleri karşılaştırman lazım. Şu an bir şey olmaması ileride olmayacağı anlamına gelmez.

kesinlikle...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:46 -->-> Daha önceki mesaj 14:21 --

konuya yazdığım cevaptan sonra google da yaptığım kısa bir araştırmamın sonucu şudur ki; okuduğum prospektüslerden eğer yanılmıyorsam, içindeki vitamin dozlarıyla ilgili, birim hacimdeki dozda çok afaki fark olmamakla beraber, pet için üretilen vitaminler daha kompleks yapıda... pet için üretilen vitaminlerde aminoasitler mineraller vb. diğer maddeler de bulunmakta. polivit şurup, aminosol ve aminovit'ten daha az bileşen içeriyor. (sadece belli vitaminler var) netice olarak siz veterinerinize danışmadan vermeyin.

Kardeş benimkiler kuluçkada vereyim mi? Yavrusu olan veya kuluçkada olan kuşlara bu vitamini versem sorun olur mu? Haftada kaç gün veriyosun ? Yarım cc kaç damla oluyor? Cevap yazarsan sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 23:00 --

Ben de almayı düşünüyorum da..

Geri