Karadeniz Pet

Beslenme listesi

çağla

Yeni Üye
Merhabalar yağlanması olan kuşuma beslenme listesi yapmak istiyorum diğer kuşum normal kiloda ona da ayrı vermem gerekiyor sanırım. Sizin var mı kullandığınız bir liste gün gün ayırmak istiyorum. Ya da tavsiyeleriniz nedir sebze meyve her gün veriyorum. Veterinerim haftada en az 3 gün yağsız tuzsuz makarna et balık yumurta verilmesi gerekiyor demişti. Ama yağlanması olan kuşumda kullanamam sanırım yumurta mamasını vb

Muhabbet kuşuna et ve et ürünleri, kabuklu deniz canlıları ve deniz ürünleri, makarna, ekmek gibi ürünler verilmez!

Bunu öneren veteriner kimse o veterineri tercih etmeyin.

Yağlanması olan kuşa yağ değeri düşük tohumları tercih edin, yulaf, aspur gibi tohumları vermeyin, kafes dışına salarak hareket etmesini sağlayın.

Yararlı ve zararlı gıdaların listesine bakabilirsiniz;

Muhabbet kuşuna et ve et ürünleri, kabuklu deniz canlıları ve deniz ürünleri, makarna, ekmek gibi ürünler verilmez!

Bunu öneren veteriner kimse o veterineri tercih etmeyin.

Yağlanması olan kuşa yağ değeri düşük tohumları tercih edin, yulaf, aspur gibi tohumları vermeyin, kafes dışına salarak hareket etmesini sağlayın.

Yararlı ve zararlı gıdaların listesine bakabilirsiniz;

Veteriner çok bilgili biri Florya İstanbul veteriner kliniği hatta sadece yemle beslendikleri için sorunlar oluştuğunu söyledi. Yem onlar için cips gibi dedi. Ekmek verilmez onu söyledi ama et balık falan yazdı listeye kafam karıştı

Geri