Karadeniz Pet

beslenme programı ?

uğurbahçeli

Meraklı Üye
Merhabalar şuanda kuslarimin vitamin ve mamalarını Eksik etmiyorum ama bu isi bir düzene sokup dengeli ve saglikli beslenmelerini istiyorum . bu konuda belirli bir beslenme programı varsa paylaşabilir misiniz

kızgınlık zamanı yumrutlama zamanı yavru zamanı tüy dokum zamanı
bu donemlerde verılecekler bellı yani alsana program :)

kızgınlık zamanı yumrutlama zamanı yavru zamanı tüy dokum zamanı
bu donemlerde verılecekler bellı yani alsana program :)

Cevabiniz için tesekkur ederim benim programdan kastim haftalik bir beslenme döngüsü. Mesela şuan vitamini haftada 2 gün veriyorum mamayi pazardan pazara. Bir yazıda okumuştum haftanin belli günleri suları kafeslerden cikartip ertesi gün vitaminli suyu daha çok içmeleri saglaniyormus. Acaba dogru bir uygulama mı bunu merak etim. Bu konuda uygulanan etkili bir program varmıdır Selamlar

susuz bırakmaya ben karsıyım muhakkak su içer kuş eryada gec ıcmıyorsa mamaya katılanlardan alırsın :) yazdıgım gıbı kuşun durumuna ve zamanına gore program uygularız biz tek beslıyorsa haftada 2 gun mama haftada bır gun yesıllık bır gunde meyve verebılırsın en basıt olarak

Kendi programınızı en iyi kendiniz yapabilirsiniz Uğur Bey.Ama ben kesinlikle aç ya da susuz bırakmaya karşıyım.Bir örnek olması açısından kendi düzenimden bahsedeyim isterseniz.Pazartesi ve perşembeleri vitamin günümüz.Cuma mama günümüz. haftada 2 günde meyve sebze veriyorum.Bu şekil yani:)

Kendi programınızı en iyi kendiniz yapabilirsiniz Uğur Bey.Ama ben kesinlikle aç ya da susuz bırakmaya karşıyım.Bir örnek olması açısından kendi düzenimden bahsedeyim isterseniz.Pazartesi ve perşembeleri vitamin günümüz.Cuma mama günümüz. haftada 2 günde meyve sebze veriyorum.Bu şekil yani:)

Vitamin olarak ne tavsiye edersiniz peki bende şuan mevcut olan neo-tramicin. Vitaform ve avisol var bunlardan hangisi daha faydali olur tesekkurler

Neo-terramycin ve vitaform vitaminli antibiyotiktir.Sakın bunları kullanmayın..Yani sebepsiz kullanmayın demek istiyorum.İlaç onlar..vitamin gibi duzenli kullanırsanız yeri gelip kusunuz hasta oldugunda ve antibiyotige ihtiyacı oldugunda bu ılaclar isteseniz de işinize yaramaz.Çünkü kuşunuz o ilaçlara bagısıklık kazanmış olur. Ben vitamin olarak avivit ve avisol kullanıyorum. Supravit de iyidir .Siz elinizdeki vitamin avisolu düzenli kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neo-terramycin ve vitaform vitaminli antibiyotiktir.Sakın bunları kullanmayın..Yani sebepsiz kullanmayın demek istiyorum.İlaç onlar..vitamin gibi duzenli kullanırsanız yeri gelip kusunuz hasta oldugunda ve antibiyotige ihtiyacı oldugunda bu ılaclar isteseniz de işinize yaramaz.Çünkü kuşunuz o ilaçlara bagısıklık kazanmış olur. Ben vitamin olarak avivit ve avisol kullanıyorum. Supravit de iyidir .Siz elinizdeki vitamin avisolu düzenli kullanabilirsiniz.

Ben bunları bir suredir kullaniyordum vitamin diye kesiyim o zaman çok tesekkur ederim bilgilendirme için

Hayır bi sorun olmaz,aksine mineral desteği olur.Kullanabilirsiniz.

Bende yapay vitamin kullanılmasına karşıyım. Sebze meyveye alıştırarak herşeyin doğalı verilmeli.

Geri