Karadeniz Pet

Bi Sorum olucaktı Ne Yapmam Gerek !?

Simay Yetiş

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşar benim için yorumlarınız çok önemli bu kuşumu eğitmekde zorlanıyorum 15 20 gün oldu ama hiç eğitemiyorum Yavru kuşda almayı düşünmüyorum
Erkek kuşuma Dişi kuş mu alıyım ne yapıyım 3 4 aylık galiba Yorumlarınızı bekliyorum çok önemli...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

yardım edicek yokmu dişi alıymmı :/ :(

Kus fazla buyuk degil. Biraz emekle isin ustesinden gelirsiniz.

Kafesin içinde elinize alıştırma prtatiklerini denediniz mi

keşke 1, 1.5 aylıkken alıştırsaydınız. sevdiği bi oyuncağı felan varsa onu elinize alıp dışarı cıkarın kusu ilgisini çekecektir.
veya öğlenden yemliği çıkarın akşama doğru alın elinize yemliği mutlaka gelip yicektir.

Bu kuş daha küçük eş almaya gerek yok diye düşünüyorum. Eğitmek sabır isteyen bir iştir. Biraz sabır biraz emekle üstesinden gelirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:46 -->-> Daha önceki mesaj 01:41 --

Yok eş almayın. Dahada alışmaz. Youtube'dan falan eğitim videoları var ama yazılısı şöyleki ;
Elinize geliyosa , kafesinin kapağını açıp elinizi kafese sokun ama sadece dursun eliniz. Ve onunla fısıldayarak konuşmaya başlayın. Bir süre sonra parmağınızı önüne koyun. Elinize zaten geldiği için , parmağınıza çıkıcak. Daha sonra dışarı çıkarın ve bunları yaparken çok yavaş hareket edin. Bir yere oturun ve onun , gagasının iki yanındaki şirin tüylerini yavaş yavaş okşayın , elinizden yemek yedirin. Bunları her gün tekrarlarsanız , size çok alışır. Ele geliyor amaan diyip direk elinize almayın. Demekki temelde bir sorun var. Bu nedenle elinizi kafese yavaşça koyun dedim zaten :)

Son düzenleme:
Yanlış degilsem siz bu kuş için hoş olmayan bir kelime kullanmistiniz bence çok güzel bir kuş ve sabrederseniz egitebilirsiniz

[MENTION=14301]Simay Yetiş[/MENTION] elinden yem yemeye alıştırabilirsin. Önce kafes içinde, alıştıktan sonra da kafes dışında.. Elinden beslerken zil ya da çan sesi çıkartırsan bu sesi duyduğunda hep eline gelmek isteyecektir. Şartlı refleks..
Güle güle besle Maşallah kuş güzelmiş.

Dikkatimi çekti de tünek plastik. 2-3 tl ye ahşapları var yararlı olacaktır kuşunuza.

Eğitmek biraz zaman ister bu kuşu yavruluktan çıkalı epey olmuş

Sesli oyuncak neler ben baktımda ses çıkmıyo oyuncakdan :D şaşırdım

Geri