petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bi Sorum olucaktı Ne Yapmam Gerek !?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Simay Yetiş tarafından 9 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşar benim için yorumlarınız çok önemli bu kuşumu eğitmekde zorlanıyorum 15 20 gün oldu ama hiç eğitemiyorum Yavru kuşda almayı düşünmüyorum
    Erkek kuşuma Dişi kuş mu alıyım ne yapıyım 3 4 aylık galiba Yorumlarınızı bekliyorum çok önemli...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

yardım edicek yokmu dişi alıymmı :/ :(

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kus fazla buyuk degil. Biraz emekle isin ustesinden gelirsiniz.

3. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Kafesin içinde elinize alıştırma prtatiklerini denediniz mi

4. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    evet elime geliyor ama benden korkuyor

5. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    keşke 1, 1.5 aylıkken alıştırsaydınız. sevdiği bi oyuncağı felan varsa onu elinize alıp dışarı cıkarın kusu ilgisini çekecektir.
    veya öğlenden yemliği çıkarın akşama doğru alın elinize yemliği mutlaka gelip yicektir.

6. ateon

ateon Guest

Bu kuş daha küçük eş almaya gerek yok diye düşünüyorum. Eğitmek sabır isteyen bir iştir. Biraz sabır biraz emekle üstesinden gelirsiniz.

7. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    eğitmeye devam

8. İLKER KARADANA

önce sabır, sonra sabır...

9. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:46 -->-> Daha önceki mesaj 01:41 --

Yok eş almayın. Dahada alışmaz. Youtube'dan falan eğitim videoları var ama yazılısı şöyleki ;
    Elinize geliyosa , kafesinin kapağını açıp elinizi kafese sokun ama sadece dursun eliniz. Ve onunla fısıldayarak konuşmaya başlayın. Bir süre sonra parmağınızı önüne koyun. Elinize zaten geldiği için , parmağınıza çıkıcak. Daha sonra dışarı çıkarın ve bunları yaparken çok yavaş hareket edin. Bir yere oturun ve onun , gagasının iki yanındaki şirin tüylerini yavaş yavaş okşayın , elinizden yemek yedirin. Bunları her gün tekrarlarsanız , size çok alışır. Ele geliyor amaan diyip direk elinize almayın. Demekki temelde bir sorun var. Bu nedenle elinizi kafese yavaşça koyun dedim zaten :)

#9 sude büyük, 10 Ocak 2015
    Son düzenleme: 10 Ocak 2015
  10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yanlış degilsem siz bu kuş için hoş olmayan bir kelime kullanmistiniz bence çok güzel bir kuş ve sabrederseniz egitebilirsiniz

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    [MENTION=14301]Simay Yetiş[/MENTION] elinden yem yemeye alıştırabilirsin. Önce kafes içinde, alıştıktan sonra da kafes dışında.. Elinden beslerken zil ya da çan sesi çıkartırsan bu sesi duyduğunda hep eline gelmek isteyecektir. Şartlı refleks..
    Güle güle besle Maşallah kuş güzelmiş.

12. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Dikkatimi çekti de tünek plastik. 2-3 tl ye ahşapları var yararlı olacaktır kuşunuza.

13. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  14. Cagatay98

Cagatay98 Guest

Eğitmek biraz zaman ister bu kuşu yavruluktan çıkalı epey olmuş

15. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    Sesli oyuncak neler ben baktımda ses çıkmıyo oyuncakdan :D şaşırdım

Sayfayı Paylaş