Karadeniz Pet

Bir kaç sorum olacak .

• Konbuyu başlatan cicikuş123
  • Başlangıç tarihi
C

cicikuş123

Guest
Arkadaşlar Acil !

Arkadaşlar 1 ay önce muhabbet kuşu aldım bana satan kişi yavru demişti ama bazı kişilerde şimdi bu yavru değil yetişkin diyorlar resmini atıyorum bir de siz söyleyin ney acaba ?

birde kuşa banyo yapsın diye banyo aldım :) içine girmiyorum dikkatini çekip girsin diye resimde örüldüğü gibi parlak bir top yaptım ama hala girmiyor nasıl girmesini sağlayabilirim ?

ARKADAŞLAR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar kuşum kaç aylık yardımcı olun lütfen ???

çok ama çok tatlı bir kuş yetişkin olduğunu sanmıyorum tahminen 4 aylık falandır bu konulardan pek anlamam birde bu havalarda kuşunuzu yıkamayın yazın yıkarsanız daha iyi olur

yaşı hakkında başka tahmin yapabilicek kimse yok mu ?

kaç aylık bilememde yavru olduğu kesin.

4-5 aylik gibi gozukuyor. Masallah cok guzelmis kusunuz. Bir de o banyolugu alsaniz iyi olur zira her ne kadar mersin turkiye geneline gore sicak olsada havalar sogudu. Kus hasta olabilir.

5-6 aylık civarı gibi duruyor güzel kızımız. Ve gerçekten de banyoluğu çıkartın, hiç beklenmedik şekilde hasta olabiliyorlar.

ballı çubuk yerine kalamar kemiği salıncak yerine zilli oyuncak takabilirsiniz

Cevaplarınız için cok teşekkür ederim 1 sorum daha olacak kuşum bana kolayca alışabilir mi ? Bazı kişiler dişi kuşlar oyuncu olmuyor diyor doğru mu ? Ben konuşmasını filan istemiyorum oyuncu olsun elime gelsin omzuma filan konsun istiyorum :) Olur mu nasıl eğitebilirim yardımlarınızı bekliyorum ...

hocam söylenenlere göre 5-6 aylıktan fazla kuşlar zor alıştırılıyor ve bu dişiyse daha da zorlaşıyor ama her kuşun yapısı farklı siz onu korkutmadan onla iletişim kurmaya çalışın bakalım belki alışır hiç belli olmaz

az önce elimden yem yedi :) ilk kez çok mutluyum galiba alışıyor :)

Hocam çok güzel olmuş bu ama rehavete kapılıp da zorlamayın kuşu :) yani artık ufaktan elden yem vermeler sonra elinizi omzunuza koyup öyle yem verirsiniz gittikçe alışır İnşallah beraber güzel vakitler geçirmeniz dileğimle

Kuş hala elime gelmiyor elimden uzaktan uzaktan yem yiyor ama ben elime gelmesini istiyorum bir de elime gelsin diye elimi yavaşça gövdesine doğru yaklastiriyorum elimi biraz ısırıyor sonrada kaçıyor 1de bize alışsın diye kafesinin kapısı hep açık istediği zaman geziyor sonra tekrar kafesine gelip giriyor Yardımcı olun nasıl elime gelmesini sağlayacağım ¿¿¿

5 aylık civarı gibi öncelikle banyolugu ve ballı krakeri cıkarın havalar soguk banyo yapması hasta olmasına sebep olabilir ve ballı krakerde zararlı olabilir forumdan tarifini alıp kendiniz yaparsanız daha saglıklı olur.Kuşunuz ele alıstırmak icin biraz büyük 7-8 aylık olunca eş alıp yavru alabilrsiniz ama alısmasını istiyorsanız bayagı ilgilenerek alıstırma sansınız vardır.

Geri