Karadeniz Pet

Birkaç sorum var.

messevim

Meraklı Üye
Merhaba,

Kuşumun yavrusu geçen ay yumurtadan çıkmıştı. Yavru kuş daha yeme düşmeden 2 gün önce anne tekrardan yumurtladı. Bugünde ikinci yumurtasını yaptı. Ben yavru kuşun yeme düşmesini bekliyordum. Yeme düşer düşmez yuvalığı kaldıracaktım yumurta yapmasın diye ama yetiştiremedim.

1- Yuvalığım da folluk yok. Uygun folluk ta bulamadım. 18 gün sonra yavrular yumurtadan çıkacakları zaman sıkıntı olurmu? Çarpık bacak vs?

2- Yuvalığımın tabanı düz. Bazı satılan yuvalıkların tabanında hafif oval çukur var. Ondan alsam çarpık bacak hastalığının önüne geçebilirmiyim?

3- Ben yuvalığa talaş koydum. Sıcak tutsun diye. Talaş sıkıntı olmaz değilmi?

4- Geçen ayın 17sinde kuşum yumurtadan çıkmıştı. 1 ay oldu ama halen yeme düşmedi. Kendisinin Yuvalıktan çıkmasınımı bekleyeyim yoksa ben kendim onu kaldırım kafese koyayımmı?

Teşekkürler..

Merhaba,

Kuşumun yavrusu geçen ay yumurtadan çıkmıştı. Yavru kuş daha yeme düşmeden 2 gün önce anne tekrardan yumurtladı. Bugünde ikinci yumurtasını yaptı. Ben yavru kuşun yeme düşmesini bekliyordum. Yeme düşer düşmez yuvalığı kaldıracaktım yumurta yapmasın diye ama yetiştiremedim.

1- Yuvalığım da folluk yok. Uygun folluk ta bulamadım. 18 gün sonra yavrular yumurtadan çıkacakları zaman sıkıntı olurmu? Çarpık bacak vs?

2- Yuvalığımın tabanı düz. Bazı satılan yuvalıkların tabanında hafif oval çukur var. Ondan alsam çarpık bacak hastalığının önüne geçebilirmiyim?

3- Ben yuvalığa talaş koydum. Sıcak tutsun diye. Talaş sıkıntı olmaz değilmi?

4- Geçen ayın 17sinde kuşum yumurtadan çıkmıştı. 1 ay oldu ama halen yeme düşmedi. Kendisinin Yuvalıktan çıkmasınımı bekleyeyim yoksa ben kendim onu kaldırım kafese koyayımmı?

Teşekkürler..
Senin durumda cok karisik yavrularin resmini atar misin en kucuk yavru kac gunluk oldu

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavrular yuvada iken bir sorun olmuyor genelde. Sorunlar yavru dışarı çıkınca başlıyor dışarı çıktığında iyi gözlemleyin erkek yada dişinin bir saldırısı olursa hemen erkeği çıkarın bir süre, yavru yem kırmayı öğrenince erkeği tekrar yuvaya koyarsınız.

Anne yuvalikta zarar vermedigi surece yavru kalsin kendisi hazir oldugunda cikicaktir yavrular 20 gunluk olunca yuvaligi degistirebilirsiniz

Geri