Karadeniz Pet

biraz yardım lütfen

Funda BAL

Meraklı Üye
arkadaşlar beyaz ve şimşek diye adlandırdığım kuşlarım 1 yaşındalar yuvalığa giriyorlar(çoğu zaman ikisi birlikte) birbirlerini besliyorlar, öpüşüyorlar fln DA neden hala çiftleşme olmuyor. dişi kuşumu 09/2012 erkeği de 01/2013 te aldım yani dişi 1 yaşını doldurdu eylül ayında erkek ise daha yeni 1 yaşını doldurdu sayılır acaba erkeğin bir kaç ay daha küçük olması mı sorun yaratıyor. dişi kuş erkeğe çok baskı yapıyor çifleşmek için ama erkek cilveden başka henüz bişey yapmadı açıklayabilirmisiniz ????
v49bm.jpg

erkek kuşunuz kızışmamış erkek olan kuşun ceresinin net resmini flaşsız yükleyin erkegin cere rengi bi tuaf gibi geldi bana.

diğer resimler
v49vr.jpg

v49vz.jpg

v49wc.jpg

v49x1.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:52 -->-> Daha önceki mesaj 13:51 --

şimdi nasıl ? yorum alabilirmiyim

Eklediğiniz resimde ki kızışmış bir dişi. Erkeğin resmi yok mu acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:57 -->-> Daha önceki mesaj 13:56 --

Pardon pardon diğer kuşta görünüyormuş. Eğer resimde renk sorunu yoksa iki kuşunuzda dişi gibi görünüyor.

arkada duran mavili erkek değil mi yoksa?? albino olan dişi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

nasıl dişi erkek değil mi o ceresi mavi yaa. acil cevap lütfen. çok komik oldu şimdi bu :)) bir senedir 2 dişi mi çiftleşsin diye bekliyorum ?????

Ben bu konuda pek uzman değilim maalesef ama ben pek maviye benzetemedim. Şimdi arkadaşımı çağırıp onada gösterdim resmi oda mavi renk göremedi. Daha önceki mesajımda da yazdığım gibi resimdeki renklerde bir sıkıntı yoksa biri kızışmış olmak üzere iki dişi kuşunuz var ama üstatlar yorum yaparlarsa çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü dediğim gibi konu ile alakalı çok bir bilgim yok. Yeni yeni öğreniyorum.

kesin dişi ise bana ne yapmam gerek anlatın bari başka erkek alsam dişi sorun çıkarır mı ?
şans a bakarmısınız erkek diye aldım... biraz daha yorumları takip edicem. bi yanlışlık var biyerde. o bir erkek gibi davranıyor dişisine ?? bu da mı kurtarmaz :s

Geçtiğimiz günlerde suluğuna kur yapan bir muhabbet kuşunun konusu vardı. Onun haricinde öpüşen hem cins muhabbet kuşları ile alakalıda bir ki konu hatırlıyorum.

Yani maalesef kurtarmaz. Yerinizde olsam kuşlarınıza erkek kuş bakardım.

anladım !? ben en iyisi kuşumu alıp birkaç petshop var onlarada sorayım tecrübelerinize güveniyorum sadece birebir görürlerse daha ne bi cevap alabilirim. şu an şoktayım. dediğim gibi erkek gibi dişiye yanaşıyor fln kafasını yukarı aşağı sallıyor fln
bilemedim
ustalar yardım!!!!!!1

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

anladım gerçek bu sanırım . kendi kendime gülüyorum şuan. dedikleriniz doğrudur elbett. komedi gibi oldu konu açıp gülmekten patlar :D
HERKESE TEŞEKKÜRLER
(hala erkek diyen yok yalnız :DDD )

:S bunlara 1 yaşında 2 erkek eş bulmam gerek şimdi demek.
BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VAR MI ACABA ?????? :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

evet maalesef az önce kuşumu petshop a gösterdim ve o da dişi dedi. geriye kuşlarıma erkek bulmak kalıyor. erkek eşler kaç aylık olsa dişi kabul eder acaba 1 yaşında olması şart mı petshop ta yoktu ve bulmak biraz zor dedi de

Güzel takımınız var benim fikrim o kuş dişi değil bu tarz çekinik parçalılarda normal..

Siz değil kuşunuz seçsin eşini salın bi içi dolu kafese beğenirse alın :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 tane kızınız var maşallah ikiside çok güzel görünüyor. mavili olan henüz kızısmamıs ama yakındır :)

Bana 2 side dişi geldi biraz ama emin degilim :D belki çift cinsiyetli olabilride :D

Geri