Karadeniz Pet

bit pire derdine çözüm!!!

dennssel

Yeni Üye
kafesi 10 gündür 2 kere temizlemedim. 2 kutu avispray bitirdim halen tek tük duvarda gezen bit midir kenemidir birşeyler var. Kesin çözüm önerisi olan var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

niye kimse yardım etmiyor?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:59 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

kafesi 10 gündür 2 kere temizlemedim. 2 kutu avispray bitirdim halen tek tük duvarda gezen bit midir kenemidir birşeyler var. Kesin çözüm önerisi olan var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

niye kimse yardım etmiyor?

yok mu tavsiyesi olan?

Baymec veya vilmectin kullanmayı deneyebilirsiniz.

Dostum bendede cikdi pire gece uyumadan kuslara vilmectin damlat ben ogle yapiyorum birde siprey skiyrm.kafesi falan iyice kaynar suyla yika yuvaliklarida.birde toz oneriyor arkadaslar ben almaya gidemedim.ins biran once gecer

Vilmectin çok iyi çözüm kuşların ulaşamayacağı noktalarada keneson dokebilirsiniz

Ben ayda 1 vilmectin yapıyorum,kafes temizliğinde ise tava köşelerine biyodust döküyorum,çok şükür bir problem yok

Mevcut durumda önce kafes dezenfektesi, 1-3-5-7-9. günlerde enseye birer damla vilmectin, tava folluk yuva altlarına biyodust toz serpiştirmelin.. Birde durumun varsa ardap spreyi tavsiye ederim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

Ben ayda 1 vilmectin yapıyorum,kafes temizliğinde ise tava köşelerine biyodust döküyorum,çok şükür bir problem yok

Ayda bir ilerde kör yapma riski var diye duymustum, en ideali 3-4 ayda bir ki keza ben öyle yapıyorum...

Vilmcetin 1 litreye 1 cc karıştırıp suluğa 24 saat koy, kafes Tabanı ve yuvaya bolfo diye toz bi ilaç veterinerde bulursun 10 tl falan sür bişey kalmaz

Bende yıllardır OPİGAL 5 kullanırım çok şükür hiç bir kuşumu bitten kaybetmedim.

Mevcut durumda önce kafes dezenfektesi, 1-3-5-7-9. günlerde enseye birer damla vilmectin, tava folluk yuva altlarına biyodust toz serpiştirmelin.. Birde durumun varsa ardap spreyi tavsiye ederim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

Ayda bir ilerde kör yapma riski var diye duymustum, en ideali 3-4 ayda bir ki keza ben öyle yapıyorum...

2-3 ay olsun o zaman

Geri