Karadeniz Pet

Bu kuslar bana yavru verırmı

Ahmet Fidan

Meraklı Üye
Bu muhabbet kuslarımdan yavru alabılır ıyım dısı yı yenı aldım 1 ay oldu erkek le ıyı anlasıyorlar yuvaya gırıp cıkıyorlar bırde ırkları nedır bı bılgısı olan warmı tsk ederım...

DkpP8v.jpg

Lomy2o.jpg

b4mrjZ.jpg

Bence gayet güzel temiz ve sağlıklı kuşlar. Yavru vermemesi için hiçbir etken yok.

Siz düzenli yem ve mama takviyelerini yapın , kafes düzeniniz iyi olsun , gerisini onlara bırakın.

İnşallah kısa sürede yavrularını alırsınız.

Maşallah çok güzel kuşlar
olur neden olmasın

hocam yanlız varya tünek muazzam olmuş elmayla sabitlemişsiniz fevkalade :D :D

Sımdı kı kafes duzenım bu yavru alınca rahatsız eteyım dıye yemlıgı dısarıya aldım yorumlarınız ıcın tsk ederım

yngERn.jpg

Bir yaşından büyükler erkek çek dişide ingiliz yerli kırığı gibi güzel kuşlar yavrularıda tabi ki olur

Güzel kuşlarınız var dişi çek erkek yerli gibi geldi bana maşaallah kuşlarınıza. Yerinizde olsam yuvanın ordaki tüneği yuva seviyesine indirirdim tekrardan maşaallah inşaallah en kısa srede yavru alırsınız

Yusuf ustamında belirttiği gibi kafes düzeniniz uygun değil. Yuvalığa paralel direk karşıdan tek tünek yapmanız üretim için en uygun kafes düzenidir.

Yuvalıgın gırısınde tunek war yukarıdakı tunekler bırı su bırıde yem ıcın koydum ıyı olmamıs mı deyıstıreyım mı ?

1nqLLG.jpg

Son düzenleme:
karar sizin ama ama kadar çok tünek sadece kafes alanını daraltır. Suluğu biraz aşağı alıp o tünekleri kaldırabilirsiniz.

Yine de karar sizin tabiiki ..

yuvanın önündeki nasıl bir tünek diktörtgen şeklinde mi tam olarak göremiyorum da ben onu

Tabiki değiştirin tutunamazlar ona çiftleşme bile zor olur yuvarlak olsun o tünek ayrıca yemliği suluğu çıkardığınız yere takın ordaki tüneği de o yemliğin önüne takın madem tek tünek istemiyorsunuz

benim kuşlar kızgın olmasına rağmen kuşları ayırdım isterseniz 1-2 hafta kadar kuşları ayırıp nijer ve havuç maması ile kızgınlaştırabilirsiniz sizin dişi kuş kızgın değil bu yavru veremez anlamına gelmez sizin dişi kuş eğer yuvalıkla ilgileniyorsa bence ellemeyin yuvalıkla alakası yoksa ayırabilirsiniz ben 1-2 hafta ayırcam yuvayla alakası yok gayette eş tutular kaşıma vs vs var yuvayla ilgilenmiyorlar bende ayırdım yuvayla ilgilenmiyorsa ayırabilirsiniz.(dişi kuşu başka kafese koyucaksınız asıl kafeste erkek olucak)

Son düzenleme:
Geri