petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bugün aldığım kuş ve gagası

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve corbacibasi tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. corbacibasi

corbacibasi New Member

Beğenileri:
    0
    2-2.5 aylık erkek yavru diye aldım ama bence o kadar küçük değil. 25 tl kuş 25 tl de kafes+yem vs ye verdim. sizce kaç aylıktır? bir de gagasında çatlak var gibime geldi(gaganın sağ ve sol taraflarında) sürekli dilini oraya sürtüp ses çıkartıyor, alalı 6-7 saat oldu ne yem ne su hiçbirine dokunmadı. yorumlarınızı, ne yapmam gerektiğini söylemenizi bekliyorum, ilk kuşum. ama çok tatlı yerim ben onu :)

https://imageshack.com/i/g9cz9aj
    https://imageshack.com/i/gvbhwxj
    https://imageshack.com/i/2h332vj

2. alışmasını bekleyin gagada sorun yok kuş en fazla 3 aylık

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusunuz yaklasık 2 aylık civarı gibi geldi bana. Gagasında da bir problem görmedim. Yem yememesi ve su içmemesi suan için normal. sonucta yeni bir ortama girdi ve stres yaptı. Alısıcaktır.

4. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 - 2.5 aylık cinsiyetide erkek kardeşim.Gagada bir sorun yok.Ortama alışması için kuşunuza biraz zaman tanıyın.Ortama alışmaya çalıştığından dolayı su ve yem içmiyordur.Maşallah tüyleri kadar ömrü bol olsun.

5. corbacibasi

corbacibasi New Member

Beğenileri:
    0

resmi biraz yakınlaştırınca köşesindeki bozukluk belli oluyor bir daha bakar mısınız. bu arada yaşı konusunda kandırılmadığıma sevindim:)

6. normal o endişelenmeyin.

7. corbacibasi

corbacibasi New Member

Beğenileri:
    0
    amiiin :) bu kuşu konuşturma imkanım yüksek mi sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

benim yüzümden ölsün istemem yazık hayvancağıza:) teşekkürler hocam

8. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    Gayet normal 2-3 aylik erkek yerli 1-2 gun sonra yem yer eger yem kirabiliyorsa. konusmayi ogretmek zordur 1ay ortalama zaman gerekir :)

9. corbacibasi

corbacibasi New Member

Beğenileri:
    0
    yaşı itibariyle konuşabilir emek verilirse diyorsunuz yani :)

10. toprak
    Gizli

toprak Guest

kardeşim kuşun 2.5 aylık falan bende aynı renkte aldım geçen pazar şuan baya bi alıştırdım kendime benimkide yem kıramıyo sandım çatır çutur kırıyo 3 gün gözetle kuşunu kafesin tabanına yem at yem kırıyomu dikkat et 3 gün yemezse sorun vardır fazla rahatsız etme zaman ver alışınca yer o.

11. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Gagada sorun yok. Erkek 2 aylık Pakistan kuşu.

Sayfayı Paylaş