Karadeniz Pet

Çiftleştirme hk.

empire92

Yeni Üye
Merhabalar,
Evimde 2 adet erkek kuşum var, biri 2-3 yaşında biri de 1.5-2 yaşında. Genellikle çiftleşme istekleri olduğunu görüyorum ve ben de onlara bir dişi almaya karar verdim ancak daha önce bir çiftleştirme tecrübem yok. Üretim kafesim (60x45x28) var. Ortadan ikiye bölünebiliyor. Bu ikisinden birini çiftleştirmek isterim. Yaşı daha büyük olan daha istekli ancak yaşının uygun olup olmadığına emin değilim. Ortadan ikiye bölüp bir tarafı üretime özel dizayn edip diğer tarafı da diğer kuşa ayırsam kavga ederler mi? Diğeri kıskanıp sataşabilir mi? 2. bir küçük kafesim var ama baya küçük yeterli olacağını sanmam.

Birini çiftleştirmeyeceğim. Genç olan isteksiz ama yaşı yüksek olan daha istekli gibi. Hangisini tercih etmeliyim?

Anlıyorum teşekkürler. Bir dişi aldığımda en çok anlaşabileni çift olarak ayıracağım.

1 erkek kuşunuza eş aldığınızda diğer erkek kuşunuz bölme kafeste kendisi eşsiz olduğu için strese girecektir. Kuşlarında biz insanlar gibi duyguları var.
Erkek kuşlarınızın 1 tanesini sahiplendirmeniz daha doğru olacaktır.

1 erkek kuşunuza eş aldığınızda diğer erkek kuşunuz bölme kafeste kendisi eşsiz olduğu için strese girecektir. Kuşlarında biz insanlar gibi duyguları var.
Erkek kuşlarınızın 1 tanesini sahiplendirmeniz daha doğru olacaktır.
İki ayrı kafesim var diğer erkeği başka bir kafese koyabilirim sadece kafes biraz küçük. İki kafesi de ayrı yerlere koyabilirim.

Geri