Karadeniz Pet

Deli Nature Sağlık Tohumu

• Konbuyu başlatan Ahmet ŞEKER
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet ŞEKER

Guest
Herkse mrhaba, mubislerime vermk icin bu urundn aldm. Icinde çim tohumu, sarı darı, bahçe teresi tohumu, piskopos otu tohumu, turp tohumu, kırmızı darı tohumu, yonca tohumu, ıspanak tohumu, haşhaş tohumu, nijer tohumu, kahverengi perilla, soğan tohumu, kolza tohumu, siyah kolza tohumu var. [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] arkadasimzin mama tarifnde tavsiyesydi. Ancak icindekilerdn sogan tohumundan emin olamadm, sogan toksit yaziyo sitede ama sogan tohumu da toksitmidir. Bi de kolza tohumu diyo, interntte bunla ilgili çok çeştli bilgilr var. Vikipedide kolza ürününün yağında insan sağlığına zararlı erüsik asit, küspesinde de hayvan sağlığına zararlı glukosinolat bulunması nedeniyle 1979 yılında ekimi yasaklanmıştır yaziyo. Bir bilgisi olan varmi. Benm aklim karisti.

Eğerki Deli Nature markanın ise ve kuşlar için saplık tohumu yazıyor ise bence içeriğine güvenebilirsin.

YEM VE MAMALARINA ilave olarak ekleyip gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Eğerki Deli Nature markanın ise ve kuşlar için saplık tohumu yazıyor ise bence içeriğine güvenebilirsin.

YEM VE MAMALARINA ilave olarak ekleyip gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.
https://www.mybestpetshop.com/deli-nature-tohum-yemi-1kg-p-6430.html

Bu urunu sipars ettm. Ama bugun bakarkn nelr varms bi bakaym dedm. Dedigim gibi degisk yorumlarla karsilastim. Urun dogrumudur. Onerirmisiniz. Kolza hakknda yazilanlar farkli bir madde icinmidir.

Dediğim gibi bende kullanıyorum ama şuana kadar olumsuz bir sonuç ile karşılaşmadım.

Serkan bundan ne kadar atıyorsun 1 kg mamaya

Abi kuru mamayı hazırladıktan sonra 1 kg mamaya 100 gr civarı ilave ediyorum.

Ayda bikaç seferde yemlerine ekliyorum.
anlaşıldı :) f

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki daha once icerini hc arastrdinizmi. Kolza icn yazanlr cok zehirli faln yazio. Uzun vadede zarari olabilirmi. Ali ismail abi siz ne dusunuyrsnz zehrli olablrmi.

Olsa satmazlar, bunlar test edilipte satışa sunuluyor ayrıca serkan kullanıyormuş, birşey olamadığına göre sıkıntı yoktur.

Olsa satmazlar, bunlar test edilipte satışa sunuluyor ayrıca serkan kullanıyormuş, birşey olamadığına göre sıkıntı yoktur.

benm hep aklima renkli taneckli yemlerde takilir abi. Hem zararli deniyo hem de witte molende bile var. Mesela buna test yapilmyomu. Hm zararlisa nedn o kadr ugrasp tonlarca boyali ekmek yapiyrlar.

Sizi düşündürüyorsa araştırmaya devam ..

Kolza dediğin bizim bildiğimiz kanola imiş, kanoladan elde edilen yağ insanlar tarafından da tüketilen bir bitkidir, ayrıca hayvanlar tarafından da yem olarak tüketilir, tohumununda kuşlara zarar vereceğini sanmıyorum, ama içinize sinmiyorsa kullanmayın

Sence kızmıs gibi mi gorunuyorum :)

Ben bilgilerimi paylasirim sana aciklayici gelmez ise tabii ki de arastirman en dogal hakkin..

içinde haşhaş tohumuda var kafa yapmasın kuslara :) bağımlılıkda yapabilir :) tohum ve tohumdan çıkan ürün birbirinden farklı değerlere sahiptir,tohum-filiz-ürün her asaması degısık olabılır. benım gordugum bu urunde çok cesıt harmanlama yapılmıs,benım kafama takılan nokta burası. aynı seyı daha az karısımla yapsan bence daha mantıklı olur.. doğa kusları ıcın ideal bir ürün olabilir ama mubişler için bence mamalarına buğday ruşeymi yada rusk kullanın. içeriğinde bugdayın en organık ve en faydalı ıcerıklerının bulundugu ayrıca protein oranının fazla oldugu kısımlar. çimlendirme için düşünüyorsan kızıl buğday,mug fasulyesi ikisi yeterde artar bile.. araştırmaya devam

Bu ürün bizim kuşlara biraz ağır gibi

içinde haşhaş tohumuda var kafa yapmasın kuslara :) bağımlılıkda yapabilir :) tohum ve tohumdan çıkan ürün birbirinden farklı değerlere sahiptir,tohum-filiz-ürün her asaması degısık olabılır. benım gordugum bu urunde çok cesıt harmanlama yapılmıs,benım kafama takılan nokta burası. aynı seyı daha az karısımla yapsan bence daha mantıklı olur.. doğa kusları ıcın ideal bir ürün olabilir ama mubişler için bence mamalarına buğday ruşeymi yada rusk kullanın. içeriğinde bugdayın en organık ve en faydalı ıcerıklerının bulundugu ayrıca protein oranının fazla oldugu kısımlar. çimlendirme için düşünüyorsan kızıl buğday,mug fasulyesi ikisi yeterde artar bile.. araştırmaya devam

Hashasn tohumu kafa yapmiyo ama :) Kolza die hc yazdnmi googleye. Kanola kolzanin genetigi deistrilmis haliyms. Kolzaya cok zehrli yaziyo. Kanolada gdo yani. Kolzaysa zehrli kanolaysa gdo yazio. Yabnci forumlarda bile tartislmis. Icime sinmedi, soraym ddim ama sizn yaklasmniz ck daha yanlis. Yoksa bende biliyom tohum-filiz-urunun her asamasinin farkli oldunu. Burada prblem zatn kolza tohumunn kendisinin zarari zatn.

Kolza tohumunu temizleyin icinden. :) en temizi bu bence..
Ben sultanıma aldığım yemlerde çekirdekleri temizliyorum mesela.

günümüzde ülkemizdeki çoğu tohumlar genetiği değiştirlmiş. özellikle hayvan yemlerinde kullanılan.. En saglıklı tohumları hayvan yemi olarak kullanacaklarını tahmin edebiliyomusun? 4 yıl gıda kontrol ve arastırma enstitüsünde calısan biri olarak gıda ürünlerinin sağlık durumunu cok ıyı bılıyorum. kolza tohumundan elde edilen konala yağı gdolu oldugu ıcın tartısıldı. piyasa aycıcek,mısır,fındık,zeytin v.b yaglardan sonra bir yağın piyasaya girerek rekabeti arttırmak istemez,bu girişim tamamen ticari yani. ben senın arastırmanı begendım,dogru olanda bu.. ama ınan fazla arastırıp dogru bılgıler edınırsın ne kendın ne hayvanlarına yıyecek bır gıda bulamazsın pıyasada saglıklı,piyasa berbat anlıyacagın.. bu yuzden tavsıyem bu kadar karısık yem ve yem takviyelerine girme.. ruşeym ve rusk sadece ikisi bu harmanlanmıs karısımdan daha saglıklı daha verımlı ve daha guvenılır olur kanısındayım..

Kolza tohumunu temizleyin icinden. :) en temizi bu bence..
Ben sultanıma aldığım yemlerde çekirdekleri temizliyorum mesela.
Kolza ayiklanack gibi degil kücücük kücück seylr.
günümüzde ülkemizdeki çoğu tohumlar genetiği değiştirlmiş. özellikle hayvan yemlerinde kullanılan.. En saglıklı tohumları hayvan yemi olarak kullanacaklarını tahmin edebiliyomusun? 4 yıl gıda kontrol ve arastırma enstitüsünde calısan biri olarak gıda ürünlerinin sağlık durumunu cok ıyı bılıyorum. kolza tohumundan elde edilen konala yağı gdolu oldugu ıcın tartısıldı. piyasa aycıcek,mısır,fındık,zeytin v.b yaglardan sonra bir yağın piyasaya girerek rekabeti arttırmak istemez,bu girişim tamamen ticari yani. ben senın arastırmanı begendım,dogru olanda bu.. ama ınan fazla arastırıp dogru bılgıler edınırsın ne kendın ne hayvanlarına yıyecek bır gıda bulamazsın pıyasada saglıklı,piyasa berbat anlıyacagın.. bu yuzden tavsıyem bu kadar karısık yem ve yem takviyelerine girme.. ruşeym ve rusk sadece ikisi bu harmanlanmıs karısımdan daha saglıklı daha verımlı ve daha guvenılır olur kanısındayım..
Kuslarmdan ilk defa yavru aldm en iyi seklde buyutmeye calisiyorm. Ozellkle dari agirlikli urunlr en saglkli olmasada saglklidir. Saglk tohumlari deynce iyi olur diye alaym dedm. Bu arada sizin solediniz rusktada tuz var. Tuzda zararli diye biliyrm. Yani dediniz gibi piyasa berbt sanirm. Sagoln yorumunz icn.

Yavru içinse eğer bence çok karışık olmayan bir yem bulun yumurta maması yapın vede meyve sebzeye alıştırın. En iyisi bu olur sanırım.

Geri