Karadeniz Pet

Devamlı kuyruk kopmasi

Neslihan1

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum 4 aylik devamlı duy döküp çıkarıyor yanniz yeni çıkardığı kuyruk tüyleri biraz uzaktan sonra kanlı bir şekilde kopuyor vede kuyruğu hiç uzamıyor sebebi nedir ne yapmam lazim

Ekli dosyalar

• 20170531_115103.jpg
    20170531_115103.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 52
  • 20170531_115311.jpg
    20170531_115311.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 53
Biraz konuyu araştırdım benim kuşun yeni gelen tüyleri kuyruk hariç güzel uzuyor uçmasindada herhangi bir problem yok fransız tuy problemi gene de olabilir mi?

gördüğüm kadarıyla kuşunuzun tüyü gelişimini tamamlayamadan dökülüyor. French molt olma ihtimali var. kuşunuzun kanatlarında da aynı problem görülebilir ilerde. şimdiden b vitamini takviyesi ve elma sirkeli su ile düzenli banyo yaptırın.

gördüğüm kadarıyla kuşunuzun tüyü gelişimini tamamlayamadan dökülüyor. French molt olma ihtimali var. kuşunuzun kanatlarında da aynı problem görülebilir ilerde. şimdiden b vitamini takviyesi ve elma sirkeli su ile düzenli banyo yaptırın.

Çok teşekkür ederim bugün bvitamini aldım inşallah iyi gelir

kafeste kalamar kemiği var mı ve bence kuşun suyuna vitaminin yanında mineralde ekleyin aviminerali önermişti veteriner bana sanırım piyasadaki en iyi bu

Sebep tüy akarı da olabilir. Vilmectin adlı ilaçtan Ensesine bir damla damlatın. Kuyruk köküne de bir miktar sürün. 10 gün sonra aynı şeyi tekrarlayın. haftada iki üç kere 1/5 oranında elma sirkesi katılmış suyla banyo yapmasını sağlayın. Ayrıca Protein açıdan zengin besinler verin Supirulina olabilir mesela.

Sebep tüy akarı da olabilir. Vilmectin adlı ilaçtan Ensesine bir damla damlatın. Kuyruk köküne de bir miktar sürün. 10 gün sonra aynı şeyi tekrarlayın. haftada iki üç kere 1/5 oranında elma sirkesi katılmış suyla banyo yapmasını sağlayın. Ayrıca Protein açıdan zengin besinler verin Supirulina olabilir mesela.
Kuş bakmak ne meşakkatli işmiş sakınılan göze çöp batar diye boş yere dememişler ablamın 2 kusu var ne vitemin nede herhangibi bir vatanın veriyor kuslarin maşallahı var benim kusunda öyle çok problemi ol şunu sanmıyorum 4 aylik belki yeni tuyde zaten kendi uğraşıyor tuyleriyle çeke çeke kopardi suan 4 aylik bu zamana kadar 5 tane öyle tüyünü kopardi baktım uzatmaları tekrar koparıyor olmazsa bir veterinere götürürüm yorumlarını için çok teşekkür ederim

Tek bakılan kuş stres yapabiliyor. Eğer sizin de çok vaktiniz yoksa ve ona az zaman ayırıyorsanız yanına eş almanızda fayda var.

Geri