Karadeniz Pet

Dişi aşırı kavgacı ne yapmalı?

• Konbuyu başlatan Mana
  • Başlangıç tarihi
M

Mana

Guest
Arkadaşlar benim yakın arkadaşım burda kuş besliyor ve ona ben kuş hediye etmiştim hatta geçenlerde ona ait adı limon olan muhabbet kuşunu paylaşmıştım ama bu limon çok cazgır çıktı.Aniden değişti ve 2 gündür önüne geleni ısırıp kavga ediyor hatta erkek muhabbet kuşunu feci yaraladı resimdekini o yaptı :( ne yapalım ne önerirsiniz? Neden böyle olmuş olabilir aniden sinirlenmesi?

zasyhe6a.jpg

begenmemiş o eşi kuşçuya götürün kendi eşini kendi seçsin

cadaloza bak sen vur kır parçala taktiğini uygulamış..niye böyle yapıyor olabilir bilmiyorum..beki kıskanıyordur

yazık ya daha kötü olmadan ayırın onları.. petshopta takas yapın 5-10 lira verin üstüne eger kurtulmak istiyorsanız ondan

cadaloza bak sen vur kır parçala taktiğini uygulamış..niye böyle yapıyor olabilir bilmiyorum..beki kıskanıyordur

Ya garibim bu da hiç kavgacı değil çok mülayim nasıl olacak bilmiyoruz dişiyi ayırdık başka kafese koyduk resmen parçalıyor bir arada olunca.üstelik bize de saldırıyor anlamadık aniden değişti durduk yere :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

yazık ya daha kötü olmadan ayırın onları.. petshopta takas yapın 5-10 lira verin üstüne eger kurtulmak istiyorsanız ondan

Ayırdık başka kafese koyduk ama kuş çok güzel düzelmesi için çözüm arıyoruz :(

Ya garibim bu da hiç kavgacı değil çok mülayim nasıl olacak bilmiyoruz dişiyi ayırdık başka kafese koyduk resmen parçalıyor bir arada olunca.üstelik bize de saldırıyor anlamadık aniden değişti durduk yere :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

Ayırdık başka kafese koyduk ama kuş çok güzel düzelmesi için çözüm arıyoruz :(

bilmiyorum aslım ya düşünüyorum bişey bulamıyorum..aklıma direk kıskançlıktan mı diye geldi ama ne bileyim ay şansımıza tüküreyim emi

bilmiyorum aslım ya düşünüyorum bişey bulamıyorum..aklıma direk kıskançlıktan mı diye geldi ama ne bileyim ay şansımıza tüküreyim emi

Bende bulamıyorum birşey :( şans yok arkadaşımda da ikimiz kara kara düşünüyoruz napacaz diye dişi zilliyle :( kıskanma gibi birşey olabilir mi bilmiyorum çünkü en çok ilgi ona gösteriliyordu güzelliğinden dolayı bir de çok iyiydi sessiz sakin hatta komiklik yapıyordu aniden U dönüşü yaptı :( canım düşünmen yeter senin

yeni koyduğunuz kus ise kafesi 3-4 gün ayırın ama ayri kafeslerde bir birlerini gorsunler sonra tekrar birleştirin olmaz ise süreyi uzatın ve birbirlerine alismasina izin verin

yeni koyduğunuz kus ise kafesi 3-4 gün ayırın ama ayri kafeslerde bir birlerini gorsunler sonra tekrar birleştirin olmaz ise süreyi uzatın ve birbirlerine alismasina izin verin

Evet yeni ama ilk 1 hafta iyiydi hatta bu dövdüğünü eş tuttu birden değişti 2 gündür deli gibi ayırdık inşallah düzelir :(

Şu cazgıt olanın yeni fotoğrafını çekip koyarmısınız dış görünüş bazı şeyleri anlatır :)

Kusları birbirinden ayırın. Yoksa erkek kusu öldürebilir.

Pek bir tuhaflık görünmüyor güncel fotoğraf ise kızışma evresinde gibi arkadaşların dediği gibi eş beğenmemiş %90

Pek bir tuhaflık görünmüyor güncel fotoğraf ise kızışma evresinde gibi arkadaşların dediği gibi eş beğenmemiş %90

Evet güncel bikaç gün oldu çekeli fotoyu.kafeste 2 erkek var.ama bu dövdüğünü eş tutmuştu öpüyodu sırnaşıyordu ayrılmıyordu yanından cazgırlığının birden olması tuhafımıza gitti zaten.sakinleştirmek için çözüm arıyoruz

Ayrı kafese alın biraz zaman tanıyın kendi halinde takılsın sonra erkegin yanına koyun.

1 hafta ayrı kalsınlar sonra anlaştığı kuşı bunun yanına atın durumu gözlemleyin inş olumlu sonuç alırsınız

Geri