petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi aşırı kavgacı ne yapmalı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mana tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Mana

Mana Guest

Arkadaşlar benim yakın arkadaşım burda kuş besliyor ve ona ben kuş hediye etmiştim hatta geçenlerde ona ait adı limon olan muhabbet kuşunu paylaşmıştım ama bu limon çok cazgır çıktı.Aniden değişti ve 2 gündür önüne geleni ısırıp kavga ediyor hatta erkek muhabbet kuşunu feci yaraladı resimdekini o yaptı :( ne yapalım ne önerirsiniz? Neden böyle olmuş olabilir aniden sinirlenmesi?

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    begenmemiş o eşi kuşçuya götürün kendi eşini kendi seçsin

3. Mana

Mana Guest

Kafeste başka erkek var.Bunu öpüyordu seviyordu geldiğinde aniden 2 gündür kavga etmeye başladı ve herkesi ısırıyor saldırganlaştı

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    cadaloza bak sen vur kır parçala taktiğini uygulamış..niye böyle yapıyor olabilir bilmiyorum..beki kıskanıyordur

5. Adanali

Adanali New Member

Beğenileri:
    0
    yazık ya daha kötü olmadan ayırın onları.. petshopta takas yapın 5-10 lira verin üstüne eger kurtulmak istiyorsanız ondan

6. Mana

Mana Guest

Ya garibim bu da hiç kavgacı değil çok mülayim nasıl olacak bilmiyoruz dişiyi ayırdık başka kafese koyduk resmen parçalıyor bir arada olunca.üstelik bize de saldırıyor anlamadık aniden değişti durduk yere :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

Ayırdık başka kafese koyduk ama kuş çok güzel düzelmesi için çözüm arıyoruz :(

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    bilmiyorum aslım ya düşünüyorum bişey bulamıyorum..aklıma direk kıskançlıktan mı diye geldi ama ne bileyim ay şansımıza tüküreyim emi

8. Mana

Mana Guest

Bende bulamıyorum birşey :( şans yok arkadaşımda da ikimiz kara kara düşünüyoruz napacaz diye dişi zilliyle :( kıskanma gibi birşey olabilir mi bilmiyorum çünkü en çok ilgi ona gösteriliyordu güzelliğinden dolayı bir de çok iyiydi sessiz sakin hatta komiklik yapıyordu aniden U dönüşü yaptı :( canım düşünmen yeter senin

9. kartall82

kartall82 Guest

yeni koyduğunuz kus ise kafesi 3-4 gün ayırın ama ayri kafeslerde bir birlerini gorsunler sonra tekrar birleştirin olmaz ise süreyi uzatın ve birbirlerine alismasina izin verin

10. Tuan MAKSEL

Ayirin bi muhket erkegi oldurmesin sonra

11. Mana

Mana Guest

Evet yeni ama ilk 1 hafta iyiydi hatta bu dövdüğünü eş tuttu birden değişti 2 gündür deli gibi ayırdık inşallah düzelir :(

12. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Şu cazgıt olanın yeni fotoğrafını çekip koyarmısınız dış görünüş bazı şeyleri anlatır :)

13. Mana

Mana Guest

Valla böyle giderse yapabilir :( üstelik yavru daha erkeğe göre nasıl oldu da bunu yaptı anlamadım :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:29 -->-> Daha önceki mesaj 01:28 --

Kendisi bu [​IMG][​IMG]

14. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusları birbirinden ayırın. Yoksa erkek kusu öldürebilir.

15. Mana

Mana Guest

Ayırdık başka çaremiz yoktu zaten :( ama nasıl sakinleştirebiliriz var mı başına böyle daha önceden gelen

16. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Pek bir tuhaflık görünmüyor güncel fotoğraf ise kızışma evresinde gibi arkadaşların dediği gibi eş beğenmemiş %90

17. Mana

Mana Guest

Evet güncel bikaç gün oldu çekeli fotoyu.kafeste 2 erkek var.ama bu dövdüğünü eş tutmuştu öpüyodu sırnaşıyordu ayrılmıyordu yanından cazgırlığının birden olması tuhafımıza gitti zaten.sakinleştirmek için çözüm arıyoruz

18. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    Ayrı kafese alın biraz zaman tanıyın kendi halinde takılsın sonra erkegin yanına koyun.

19. Mana

Mana Guest

En iyisi 1 hafta ayrı kalmaları sanırım

20. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    1 hafta ayrı kalsınlar sonra anlaştığı kuşı bunun yanına atın durumu gözlemleyin inş olumlu sonuç alırsınız

Sayfayı Paylaş