Karadeniz Pet

Dişinin erkeği yuvalığa geçirmemesi.

messevim

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Yuvalıkta 4 tane yavru var. Şuana kadar yavrulari dişi kuşla erkek kuş beraber beslediler. Çoğu zaman ikisi içerde beraber yem verdiler yavrulara.

Ama dün farkettim, dişi kuş erkeği yuvalığin içine geçirmemeye çalışıyor. Dün kavgada ettiler. Hatta bugün baktım erkeğin kanadı kanamıştı.

Kavgayı sürekli yapmıyorlar. Sadece erkek yuvaya geçmek istediğinde kavga oluyor. Onun dışında dişi yuvalık dışındayken birbirlerine kur yapıyorlar.

Fikirlerinize ihtiyacım var, erkeği ayırsam sıkıntı olur mu? Dişi neden böyle yapıyor?

Yavrular bunlar:

Ekli dosyalar

• IMG_20200610_101927.jpg
    IMG_20200610_101927.jpg
    676.2 KB · Görüntüleme: 8
Diğer yavruların fotoğraflarını ekleyemedim. Dosya çok büyük hatası alıyorum. Fotoğrafları kırptım ama hata devem ediyor. Fotoğrafını eklediğim yavru en büyükleri.

@ADRIAN üstad sizce son 2 yavru mu 1 yavru mu yuvadan atlamadan mi disiyi kafesten almak en dogrusu

Ciddi kavga yoksa ayırmayın fakat yaralama varsa dişiyi ayırın.
Tamamdır, teşekkürler. Dediğiniz gibi dişiyi ayırdım. Erkeği gözlemledim biraz, şimdi geçti yavruları yediriyor. İçim rahatladı. Acaba dişi kıskançlıktan dolayı mı erkeği yuvalığa geçirmiyordu?

Kıskanıyor olabilir tekrar çiftleşmek istiyor olabilir normal bir durum, yavruları gözlemleyip erkeğin besleyip beslemediğini kontrol edin mutlaka.
Haklısınız. Erkek tekrardan çiftleşmek istiyordu, birkaç defa farkettim..

Geri