Karadeniz Pet

Eş almak istiyorum ama çiftleşmelerini istemiyorum

sametyildiz

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar benim ufaklık yaklaşık 4 aydır benimle ve yalnız. Her gün özenle ilgileniyorum ama yalnız kaldığı vakitler bir arkadaşı olsa onun için çok daha iyi olacaktır. Yanına bir dişi almak istiyorum. Ama okulum şehir dışında her dönem başı sonunda git gel yaparken kafesi de taşıyorum. Bu sebeple yavru almak onların iyiliği için istemiyorum. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim. Tek olması daha mı iyi ?

Valla güzel konu kardeş ben de merak ediyorum yazayım da üstte kalsın uzmanlar görsün ;)

valla kardeşim biz yavru almak için yapmadığımız kalmadı, rasgele bir eş al bence zaten yavru almak imkansız geliyo artık bana

Yaşları birbirine yakın olunca pek kavga etmezler. Yine de aynı kafese koyup biraz gözlersin. Büyük kavga olursa ayırırsın.
Kimisi yeni gelen arkadaşı kabullenir. Kimisi ise kıskanıp huzursuzluk çıkartabilir..

Anladım çok teşekkürler , son bir şey daha sormak istiyorum. Benim ufaklık 8-9 aylık yaş farkının ne kadar olması gerekir. Yavru sahiplenebilir miyim ?

Yavru sahiplenirseniz büyük erkek küçük erkeği ezer. Sizin en az 6-7 aylık erkek kuş seçmeniz gerekiyor.

dişi muhabbetime 2-3 ay evvel yavru bir erkek aldık. şu an çok iyi anlaşıyorlar. erkek olan kuş fransız tüy dökümü hastası çıktı. sanırım genetik olup yavrulara da geçen bir hastalık. yavruları olsun diye hayal ederken böyle bir sorun oldu. ikisini ayıramam yada hasta kuşu başkasına veremem. çiftleşmelerine engel olmanın bir yolu var mıdır ki..

Bence erkek alma biri diğerine kur yapıp ezecektir ezilen için iyi olmaz psikolojisini düşünün. Dişi alın yanına ya da hiç almayın

Peki yeni kuşu direk şuan ki kafese mi koymalıyım yoksa diş için yapılan yan yana ayrı tutma gibi bir şey yapmalı mıyım ?
Anlaşıyorlarsa aynı kafeste dursunlar. Birbirlerine arkadaşlık ederler. Ben tek kuştansa birden çok anlaşan kuşun(cinsiyet önemsiz) birarada olmasından yanayım.

Geri