petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş tutma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sanli19 tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. sanli19
    Gizli

sanli19 Guest

3 yıldır bizde olan Nazara(erkek) bir eş alalım dedik kaç kere eş değiştirdik bilmiyorum en sonkiyle biraz anlaşır gibi oldular. Dişiyi eve getirdiğimizde 2-3 hafta kadar farklı kafaslerde tuttuk. Ötüştüler falan gayet iyiydi dışarıda yakınlaşıyordı biraz. Sonra aynı kafese aldık ama ters tepti sanki küslermiş gibi biri bir başta diğeri başka üstelik dişi Nazar ın her zaman durduğu yeri ele geçirdi Nazar ın en mutlu olduğu oynadığı yeri. Bir de dişi kuş öylece oturuyor başı öne eğik allahm benim burada ne işim var der gibi.. Ne yapacağımızı bilemedik bir de size soralım dedik.. bu da kuşların fotoğrafı

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd....020_673144219432306_4088206188007339034_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd....570_673144169432311_6182970430012022226_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd....037_673144222765639_4292150827829779316_n.jpg

2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Kafesin ne kadar geniş bilmiyorum ama ilk olarak plastik tüneklerden kurtulup bir tane ahşap tünek koy kafese. Tünek tek olsun. Birbirlerinden uzak uzak kaçma imkanlarını ellerinden almış olursun. İster istemez paylaşmayı kaynaşmayı hatta eş olamayı kabullenirler diye düşünüyorum. Oyuncakları kafesten çıkararak onlara ferah bir ortam sağlamış olursun. Oyuncaklarla değil birbirleriyle oynarlar. Her ikisi de çok güzeller maaşallah.

3. sanli19
    Gizli

sanli19 Guest

Değiştirmeyeyim yani dişiyi öyle mi ?

4. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Bence gerekli ortamı tam olarak hazırlamamışsın. Tünek iki tane bile değil üç tane. Nasıl birbirlerine yaklaşıp alışabilirler ki. İlk işin tüneği teke indir. Ahşap tünek olsun. Daha doğal olur. Ufak tefek gaga atmalar filan olursa da sorun olmaz. Her Geçen gün daha da yaklaştıklarını göreceksin.

5. sanli19
    Gizli

sanli19 Guest

Çok teşekkür ederim uygulayacağım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 02:22 --

Ben dediklerinizi uyguladım fakat tek tünek hala plastik sıkıntı olur mu ?
    Bir de Nazar(erkek) dişiye kur yapıyor ama dişi oralı olmuyor kendini kaşımaktan başka bişey yapmıyor neden olabilir acaba?

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişiyi nazarın olduğu kafese aldıysanız, ortam değişikliğindeki o hareketsizliği gene olur. bir kaç gün sonra canlanır tekrar..

7. sanli19
    Gizli

sanli19 Guest

Zaten aynı kafestelerdi yer değişikliği olmadı

8. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Onceden farkli kafeslerdeydiler diye anladim ben atılım abi ondan bahsediyor.

Nokia 3310 ile gönderildi.

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    farklı kafeslerde 3 hafta tuttum sonra aynı kafese koydum dedin mesajında.. ona istinaden o yorumu yaptım.. Sanırım yanlış anlaşılma oldu..

Sayfayı Paylaş