Karadeniz Pet

Eşe atma

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Merhaba arkadaşlar .

önceden 1 çift muhabbet kuşum vardı dişi ingiliz erkek hollandaydı .

çiftleştiremediğim için sahiplendirdim .

gittiklerinden sonra evin tadı kaçtı ve yeni bir mubiş aldım . yakında fotoğrafını atıcam .

ancak bilmek istediğim birşey var

bu kuşun kafesinde oyuncak yok tek tünek var . ( ilerde eşe atıtığımda kafesteki tünek sayısı 1 e düşüceği için değiştirmek istemedim .) kuş tahminimce 3 aylık .

2015 in mart ayında yanına eş almayı düşünüyorum . o zamana kadar 9-10 aylık olucak .

eşe atmak için önerilerinizi bekliyorum .

mesela kafesin düzeni . - yuvalığı şimdiden alışsın diye takayımmı ? -

YPZ98l.jpg

---

aqrA85.jpg

---

NV0o85.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=y27C1M3LtzE

not - resimler 02.06.2014 de çekildi

kuş erkek ancak cinsini bilmiyorum yardım edermisiniz :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eş almak icin o kadar beklemenize gerek yok,2-3 ay sonra al sen eşini, onunla vakit geçirsin ona alışsın.. yuvalıgı takmana gerek yok, hazır olmadan ilgi duymaz yuvalıga zaten. eş alana kadar oyuncakları varsa takın, öyle hapishane hücresi gibi de olmaz tek tünekle..

eşi ne kadar erken alırsan o kadar iyi yuvalık için acele etmene gerek yok bir anlassınlar sonra takarsın tünek sayısına pek takılma 2 tane yeterli olur

Eşi şimdiden almaya bakın ileride alışmış olsunlar birbirlerine .

resimler eklendi

Eşi şimdiden almaya bakın ileride alışmış olsunlar birbirlerine .

şimdi eş alırsam bana tam alışmasını sağlayamam gibime geliyor.

eşi ne kadar erken alırsan o kadar iyi yuvalık için acele etmene gerek yok bir anlassınlar sonra takarsın tünek sayısına pek takılma 2 tane yeterli olur

eş seçerken salma tarzı yapıcam gibime geliyor. gidip üreticiye yada petsop a koyucam kafese benimkini o seçicek sizce doğru mu ?

Eş almak icin o kadar beklemenize gerek yok,2-3 ay sonra al sen eşini, onunla vakit geçirsin ona alışsın.. yuvalıgı takmana gerek yok, hazır olmadan ilgi duymaz yuvalıga zaten. eş alana kadar oyuncakları varsa takın, öyle hapishane hücresi gibi de olmaz tek tünekle..

kuşu eğitsem , konuştursam üreme sıkıntı olurmu ?

eşini almakta cok gecikmezseniz birsey olmaz.. eşini geç alırsanız, size alıştığı için eşini hemen benimsemeyebilir.. süreç uzar yani..

eşini almakta cok gecikmezseniz birsey olmaz.. eşini geç alırsanız, size alıştığı için eşini hemen benimsemeyebilir.. süreç uzar yani..

önceki kuşlarımı kafeste üstünlük konusunda erkek zayıf olduğu için değiştirmek zorunda kalmıştım 1 ay ayırmıştım ama nafile kâr etmedi :D bunda da aynı sorun çıkmasın istiyorum :)

Götür petshopa salmaya at bınbırcesıt hastalık kapsın geri al sonra

valla ben kızgın olan her kuşun eş tutacağına eminim. 10 gün çifthanede yanyana koyuyorum, nijerdi havuctu kızdırıyorum aradaki teli çekmem yetiyor eş olmaları için. renk çeşiti olsun diye kuşların eşlerini bile değiştiriyorum yavru aldıkdan sonra

valla ben kızgın olan her kuşun eş tutacağına eminim. 10 gün çifthanede yanyana koyuyorum, nijerdi havuctu kızdırıyorum aradaki teli çekmem yetiyor eş olmaları için. renk çeşiti olsun diye kuşların eşlerini bile değiştiriyorum yavru aldıkdan sonra

yerli üretim yapan birini bulsak hemen alcam da :D

Hayırlısı kardesım

Geri